"Czarna Wdowa" na wolności?

Jedna z największych skandalistek świata mody ma szansę na tymczasowe zwolnienie z więzienia. Patrizia Reggiani, była żona Maurizia Gucci i zleceniodawczyni jego morderstwa może wyjść na wolność po szesnastu latach odbytej kary.

NewsPix

Maurizio był jednym z członków rodzinnego klanu stojącego za niebywałym sukcesem mediolańskiego domu mody Gucci. Jego ojciec przykładał dużą wagę do gruntownego wykształcenia syna oraz utrzymania dyscypliny w rodzinnym interesie. Maurizio studiował prawo na katolickim uniwersytecie w Mediolanie i tam w 1970 roku poznaje Patrizię Reggiani. Dziewczyna wyróżnia się ogromną pewnością siebie, popularnością wśród studentów oraz niewyobrażalną rozrzutnością. Jest córką kelnerki, która wyszła za mąż za Fernanda Reggianiego, przedsiębiorcę z branży transportowe. Fernando uwielbiał swoją przybraną córkę, którą szczodrze obdarowywał prezentami, jeszcze bardziej wzbudzając jej apetyt na bogactwo. Patrizia od razu wiedziała, że jej życiowym priorytetem jest znalezienie bogatego męża. Święcie wierzyła, że zasługuje na największe luksusy tego świata, łącznie z księciem z bajki posiadającym miliony na koncie. Pierwsze spotkanie Patrizii z Maurizio skutkuje miłością od pierwszego wejrzenia. Spadkobierca dynastii Guccich może jej przynieść wszystko, o czym tak długo marzyła - szastanie pieniędzmi, wille w różnych zakątkach świata i ubrania najlepszych projektantów.

Mautrizio niczym zahipnotyzowany żeni się z córką kelnerki, czym budzi gwałtowną reakcje swojego ojca. Fernando nie godzi się na ślub syna z dziewczyną pochodzącą z mało zamożnej rodziny. On pozostaje jednak nieugięty i 28 października 1972 roku dochodzi do ślubnej ceremonii w mediolańskiej bazylice Santa Maria della Pace. Patrizia rozpoczyna życie ze snów.

NewsPix

Zamieszanie w firmie i utrata największych źródeł dochodów szybko wprowadzają negatywne napięcie do małżeństwa. Patrizia nie tak wyobrażała sobie życie z mężem, który przecież miał spełniać jej każde luksusowe życzenie. Punktem kulminacyjnym napięcia w ich związku okazała się zdrada małżonka. Maurizio wyjechał z kochanką, tłumacząc żonie, że wybiera się w podróż służbową. Z wyjazdu nigdy już nie wrócił do domu. Burzliwy rozwód, śledzony przez tabloidową prasę odbył się 2 września 1985 roku. Patrizii udało się wywalczyć 500 tysięcy dolarów rocznych alimentów. Nie trzeba wspominać, że wyznaczona kwota absolutnie zbulwersowała rozwódkę, która podobną kwotę potrafiła wydać w jeden dzień.

23 września 1995 roku Maurizio zostaje zamordowany tuż przed wejściem do swojego mediolańskiego biura. Poszukiwania sprawcy trwają dwa lata. Przełomem w śledztwie staje się aresztowanie Patrizii, na niekorzyść której śledczy mają silne dowody. Chociaż kobieta konsekwentnie nie przyznawała się do winy, od dawno była na podsłuchu mediolańskiej policji. Nagrania z jej rozmów jednoznacznie potwierdziły, że zapłaciła 400 tysięcy dolarów płatnym zabójcom męża. Po latach skandali, zdrad i rozczarowań dzieje dynastii kończą się mocnym akcentem zbrodni z premedytacją. Patrizia zostaje skazana na 26 lat pozbawienia wolności.

NewsPix

Zgodnie z włoskim prawem, po 16 latach odbytej kary, wyrok może wygasnąć w przeciągu trzech lat ze względu na dobre zachowanie skazanej. Mediolański sąd rozważa wniosek prawnika Reggiani o jej warunkowe zwolnienie. Po opuszczeniu więzienia miałaby pracować jako konsultantka w biżuteryjnej firmie Bozart. Czy Patrizia skorzysta z tej okazji? W 2011 roku sąd zaoferował jej jednodniowe zwolnienie, aby mogła zaangażować się w poszukiwanie pracy. Reggiani stanowczo odmówiła oświadczając, że nigdy nie pracowała w swoim życiu i nie zamierza tego zmieniać.

Tematy:

Nieprawidłowy email