Conchita Wurst na pokazie Jean Paul Gaultier

Haute Couture to miejsce na najbardziej skomplikowane projekty i najbardziej odważne pomysły. W tych najbardziej kontrowersyjnych od lat przoduje Jean Paul Gaultier. Czym zaskoczył nas tym razem? Wyborem modelki! Chyba nikt nie spodziewał się, że na wybiegu, podczas pokazu kolekcji Jean Paul Gaultier haute couture 2014 pojawi się… Conchita Wurst!

Getty Images

Conchita Wurst - słynna kobieta z brodą, gwiazda tegorocznej Eurowizji, pojawiła się na pokazie nie w roli piosenkarki, ale … modelki!

– Poznałem Conchitę dwa lata temu. Była jednym z gości zaproszonych na mój pokaz haute couture – zdradził Jean Paul Gaultier na łamach The Independent tuż po pokazie. – Uwielbiam jej styl i kiedy usłyszałem, że Conchita będzie reprezentować Austrię na Eurowizji, byłem bardzo usatysfakcjonowany. Kiedy okazało się, że wygrała, oszalałem z radości!

Getty Images

Co ciekawe, francuski projektant uznał, że to właśnie Conchita Wurst zaprezentuje jedną z jego najważniejszych kreacji! Austriacki piosenkarz pojawił się na wybiegu w długiej czarnej sukni, ozdobionej haftowanymi złoto-czerwonymi wstawkami. Talię podkreślał gruby, lakierowany pas.

Getty Images
Getty Images

Jean Paul Gaultier tuż po pokazie publicznie podziękował Conchicie Wurst za udział w jego pokazie. Decyzja designera może budzić kontrowersje, ale Jean Paul Gaultier ma na to odpowiedź:

– Wielokrotnie powtarzałem, że piękno to inność. Conchita świetnie pasuje do couture. Ona jest prawdziwą kobietą couture! – komentuje projektant.

Getty Images
Getty Images

Conchita Wurst to wyjątkowa postać na pokazie mody Jean Paul Gaultier. To ona dostąpiła zaszczytu zamknięcia wybiegu. Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy francuski projektant zaprasza na swój wybieg niezwykłe postacie świata show-biznesu. Kilka lat temu jego show zamykała Beth Dito, a na początku roku modelką Jeana Paula Gaultier była Dita von Teese.

Tematy:

Nieprawidłowy email