Ciemna strona Christiana Louboutina w lookbooku jesień – zima 2014/2015

Guru damskich butów znany jest z odważnych pomysłów i kontrowersyjnych kampanii. W tym sezonie Christian Louboutin przeszedł jednak samego siebie. W lookbooku jesiennej kolekcji szpilki zaprezentowane są na… uciętych, damskich nogach w eleganckich opakowaniach.

Christian Louboutin / fot. VU MAG

-Nienawidzę wygody! – takim stwierdzeniem dwa lata temu Christian Louboutin skomentował swoją ówczesną kolekcję. Jednak takie podejście do tworzenia butów nie zniechęciło jego klientek do kupowania niebotycznie wysokich szpilek i ubóstwiania czerwonej podeszwy.

Kreatywność Louboutina nie kończy się na tworzeniu oryginalnych butów, projektant także specjalizuje się w niekonwencjonalnych kampaniach reklamowych. Znamy jego fascynację malarstwem, która co jakiś czas przewija się w jego materiałach promocyjnych. W tym sezonie projektant postawił na dramatyzm w nurcie surrealistycznym. I tak oto powstał lookbook na sezon jesień – zima 2014/2015.

Zdjęcia przedstawiają damskie nogi w pięknych szpilkach Louboutina. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że damskie części ciała są ucięte na wysokości ud i zapakowane w eleganckie pudła, symbolizujące prezenty. Zdjęcia stylizowane są na obrazy, zachowane w stylu surrealistycznym (który szczególnie upodobał sobie Louboutin).

Co myślicie o takiej promocji damskiego obuwia?

Christian Louboutin
Christian Louboutin
Christian Louboutin
Christian Louboutin
Christian Louboutin

Tematy:

Nieprawidłowy email