Christopher Bailey jest wart miliony. Ile płaci mu Burberry?

Christopher Bailey od 13 lat pracuje w Burberry. Miesiąc temu objął kolejne stanowisko – jest nie tylko szefem projektowania ale i CEO. Ile z tego tytułu będzie wpływać na jego konto? Niemało…

Christopher Bailey / fot. Getty Images

Zarobki w świecie mody są ponadprzeciętne. Jednym z najbogatszych ludzi na świecie jest przecież Armancio Ortega, właściciel Zary. Christoper Bailey, dyrektor kreatywny Burberry, niedawno objął nowe stanowisko. Został dyrektorem zarządzającym (CEO), tym samym skupia w swojej ręce całą władzę. No i ma mnóstwo obowiązków. A za obowiązkami idzie gratyfikacja finansowa. Bailey ma zarabiać blisko 14 milionów dolarów rocznie.

Z informacji WWD wynika, że oprócz regularnych zarobków, Bailey dostał „na powitanie” akcje firmy warte 13 milionów dolarów. Oczywiście suma ta może się zwiększyć bądź zmniejszyć, w zależności od tego, jak Burberry będzie sobie radziło na rynku. Wszystkie liczby zostały potwierdzone przez rzeczniczkę prasową firmy, która potwierdziła, że podstawa pensji Bailey’a to 2 milony dolarów. Dochodzą do tego premie, dodatki, pakiet emerytalny i udziały w rynku. Christopher Bailey wie, że z karmą się nie igra, a dobro zawsze do nas wraca. Dlatego zobowiązał się do przekazania 10 proc. swoich dochodów na fundację Burberry, która pomaga młodym ludziom z terenów nieuprzywilejowanych.

Angela Ahrendts i Christopher Bailey / fot. Getty Images

Bailey zastąpił na stanowisku CEO, Angelę Ahrendts. Ta z Burberry przeszła do Apple. Będzie odpowiadała za sprzedaż produktów z jabłuszkiem. Na zachętę dostała od kalifornijskiej firmy udziały warte 68 milionów dolarów. Możemy więc zakładać, że będzie dobrze zmotywowana do pracy.

Tematy:

Nieprawidłowy email