Christian Dior idzie śladami Alexandra Wanga

Mimo coraz mocniejszej pozycji Alexandra Wanga w świecie mody, w porównaniu do historycznych domów mody, amerykański projektant wciąż jest na początku swojej kariery zawodowej. Kto by przypuszczał, że tak legendarna marka, jak Christian Dior mogłaby się wzorować na jego pomysłach. A jednak, francuski dom mody zaprezentuje swoją kolekcję w tym samym miejscu, co Alexander Wang.

Getty Images

Amerykański projektant naraził się na krytykę świata mody, kiedy zorganizował pokaz swojej kolekcji na Brooklynie i w dodatku w stoczni Marynarki Wojennej. W środowisku pojawiły się głosy, że takie miejsce nie jest godne prezentowania wysokiej mody. Wygląda jednak na to, że jeden z najstarszych domów mody uważa inaczej. Christian Dior zaprezentuje swoją międzysezonową kolekcję na wiosnę - lato 2015 dokładnie w tym samym miejscu, co kilka miesięcy temu ( w lutym) Alexander Wang.

- Chcieliśmy zaprezentować tę kolekcję w miejscu, które najlepiej oddaje klimat Nowego Jorku. Stocznia Marynarki Wojennej na Brooklynie fantastycznie obrazuje przestrzeń i pejzaż tego miasta - powiedział rzecznik domu mody Christiana Diora w rozmowie z portalem WWD.

W obawie przed oskarżeniami, organizatorzy pokazu Diora oferują swoim gościom bezpośredni transport na miejsce pokazu. Ci, którzy jednak będą chcieli bliżej poznać okolice Brooklynu mogą liczyć także na wycieczkę rozpoznawczą, a nawet rejs promem. Być może niedługo Brooklyn stanie się modowym zagłębiem Nowego Jorku?

Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email