Chanel najlepszą marką modową w rankingu CoolBrands

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, to coroczny konkurs CoolBrands oficjalnie je rozwiewa. Chanel została wybrana najlepszą marką modową w najnowszym rankingu. Zaraz po niej na liście znalazły się także Prada i Alexander McQueen.

Getty Imaegs

Konkurs CoolBrands jest częścią ogólnoeuropejskiego badania, mającego na celu określenie gustów i preferencji konsumentów. Uzupełnia on projekt Superbrands o marki nie tylko silne, ale też postrzegane jako modne, trendy, na topie. Co prawda jak na razie badanie przeprowadzone jest wyłącznie w Wielkiej Brytanii, niemniej jednak w miarę wiernie oddaje nastroje panujące w całej Europie.

Konsumenci wybierają 20 marek, które zasługują na wyróżnienie. Z marek modowych w tym roku wyróżniono Chanel, która uplasowała się na 13. miejscu. Zaraz za francuskim domem mody znajduje się Prada – 14. miejsce oraz brytyjska marka stworzona przez Alexandra McQueena (17. miejsce).

Pierwsze miejsce zdobył technologiczny gigant – marka Apple, na która zagłosowało ponad 3 tysiące badanych. Drugie miejsce przypadło samochodowej marce Aston Martin, trzecie firmie Rolex, a na czwartym znalazła się sportowa marka Nike.

W wyróżnionej 20-stce można znaleźć jeszcze takie marki, jak: YouTube (6), Google (7), Twitter (8), Virgin Atlantc (9) i Ray Ban (10).

Tematy:

Nieprawidłowy email