Carmen Dell’Orefice i seks

Ma 83 lata i mocną pozycję w branży modowej. Najstarsza, aktywna zawodowo modelka udzieliła ostatnio zaskakującego wywiadu

Carmen Dell’Orefice / East News

Carmen Dell’Orefice uznawana jest za najstarszą, aktywną zawodowo modelkę. Wygrywa we wszystkich rankingach „najpiękniejszych babć” i „seksownych po 60”. Nie ma konkurencji! Słyszeliście kiedykolwiek o innej, tak pięknej… 83latce?

Carmen Dell’Orefice od prawie 70 lat pracuje jako modelka. Kiedy zdecydowana większość dziewczyn kończy karierę wraz z 30 urodzinami, ona przetrwała. Po pewnej przerwie zawodowej, którą zaliczyła w okolicach 40, po 60 urodzinach jej kariera ponownie nabrała rozpędu. I do dzisiaj się nie zatrzymała. Carmen wypełnia pewną lukę w branży modowej ciągle głodnej inności i nowości. Na przestrzeni ostatnich 25 lat miałam więcej okładek niż w trakcie całej mojej kariery – powtarza w wywiadach.

Carmen Dell’Orefice na okładce New You

Ostatnio siwowłosa Carmen zachwyca w przepięknej sesji do magazynu „New You”. Zdjęciom towarzyszy wywiad, w którym 83-letnia modelka opowiada nie tylko o swojej karierze ale również radości płynącej z seksu. - Oczywiście, że je mam („życie erotyczne” przyp. red.), dlaczego miałabym z niego zrezygnować? Czy kocham oddychać? Jeśli masz Rolls Royce, który jest całkiem sprawy to wsiadasz do niego z kluczykami i upewniasz się, że silnik jest dalej sprawny. A jeśli później masz ochotę na przejażdżkę, to przynajmniej wiesz, że silnik jest naoliwiony i gotowy – metaforyzuje Dell’Orefice. – Rodzice powtarzają nam „nie rób tego” czy „to jest złe”, jest restrykcyjna religia czy lekarze, którzy powtarzają Ci „no to koniec z seksem”. Nie! Jesteś po prostu niezaspokojona. To powinno być naturalne jak oddychanie.

Co sądzicie o takich wyznaniach 83-latki? Krepuje Was jej szczerość? A może właśnie tylko dzięki takim babkom, takim wypowiedziom, temt seksualności osób starszych przestanie być takim tabu?

Carmen Dell'Orefice / Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email