To pewne! Cara Delevingne odchodzi z modelingu!

Od jakiegoś czasu środek ciężkości zawodowych zainteresowań Cary Delevingne przechylił się w stronę aktorstwa. Wygląda na to, że sukces filmu „Papierowe Miasta” pomógł jej podjąć męską decyzję o definitywnym odejściu ze świata mody.

Foto: Getty Images

Swoją karierę w modelingu zaczęła w 2011 roku, pojawiając się w kampanii marki Burberry. Od tego czasu świat mody oszalał na jej punkcie, a Cara stała się prawdziwą gwiazdą. Nazywana najgorętszym nazwiskiem modelingu ostatnich lat, obaliła stereotyp modelki jako zimnego, bezosobowego wieszaka. Zdobyła sympatię największych projektantów – trudno wymienić dom mody, z którym przez 4 lata swojej zawrotnej kariery, nie podjęłaby współpracy. Przebojowa, charyzmatyczna dziewczyna, która władała nie tylko wybiegami mody, ale także światem show-biznesu. Skandalistka i przyjaciółka największych gwiazd. Tak w telegraficznym skrócie można opisać Carę Delevingne, która bez wątpienia jest najbardziej kolorową postacią świata mody ostatnich lat. Nie bez kozery nazywano ją „młodą Kate Moss”. Różnica polega na tym, że wszelkie plotki i skandale związane z jej osobą Cara kwituje środkowym palcem, a nie załamaniem nerwowym. Wiele osób podejrzewało, że jej zawrotna i ekspresowa kariera w modelingu równie szybko znajdzie swój finał.

- „Nie będę już pracować jako modelka. Ten zawód sprawił, że po pewnym czasie stałam się pusta. Jako istota ludzka nie odczułam żadnej formy rozwoju. Zapomniałam, że byłam młoda. Przez tę pracę czuje się bardzo staro” - powiedziała Cara Delevingne w wywiadzie z The Times.

To nie jedyne mocne słowa Cary Delevingne na temat środowiska, dzięki któremu osiągnęła status gwiazdy. Modelka wielokrotnie opowiadała o swoich doświadczeniach, które pokrywały się ze stereotypami na temat świata mody. Anoreksja, molestowania seksualne, mobbing i zależności towarzyskie – to tylko niektóre „zwyrodnienia”, o których Cara nigdy nie bała się mówić.

Nic dziwnego, że w międzyczasie modelka szukała „drugiej, zawodowej nogi”. Ostatnio okazało się nią aktorstwo, o którym zresztą Cara marzyła od wielu lat. W międzyczasie zagrała kilka drugoplanowych ról i pojawiała się w produkcjach kina niezależnego, ale dopiero główna rola w ekranizacji powieści „Papierowe Miasta” rozwinęła jej aktorskie ambicje. Dzięki nim Cara podjęła ostateczną decyzję o pożegnaniu się z modelingiem.

Tematy:

Nieprawidłowy email