BOHOBOCO przełamuje schematy! 81-letnia Helena Norowicz w letniej kampanii marki

Magda Jasek po raz piąty pojawiła się w kampanii BOHOBOCO. Rudowłosa modelka jest ulubienicą duetu projektantów: Kamila Owczarka i Gilberta Lacha. W kampanii promującej kolekcję na wiosnę i lato 2015 do 21-letniej Jasek dołączyła debiutantka, zjawiskowo piękna aktorka, Helena Norowicz. Modelki dzieli 60 lat różnicy!

Bohoboco

Pamiętacie kampanię Celine z 80-letnią Joan Didion? Albo Jessicę Lange w kampanii Marc Jacobs Beauty? Dojrzałe kobiety coraz częściej pojawiają się w kampaniach światowych marek. Ku naszej radości, ten trend dotarł już do Polski! Najpierw Łukasz Jemioł zrobił kampanię Basic z udziałem modelek i modeli z kilku pokoleń. Teraz BOHOBOCO zrobiło świetną kampanię letniej kolekcji z udziałem Magdy Jasek (ulubienicy marki) i aktorki, Heleny Norowicz. Panie dzieli 60 lat różnicy, łączy - zjawiskowa uroda!

BOHOBOCO SS 2015 / fot. Marcin Kempski

- Tworząc najnowszą kolekcję, chcieliśmy pokazać i jednocześnie podkreślić, że współczesna moda zaciera granice wieku. Każda kobieta może czuć się świetnie w naszych projektach, być kobietą BOHOBOCO. - tłumaczą Michał Gilbert Lach i Kamil Owczarek. Takie tłumaczenie zdecydowanie do nas przemawia. Zwłaszcza, że od dawna męczył nas brak różnorodności w modzie i swoista dyktatura młodych, szczupłych i gładkich modelek – nastolatek. Angażując 81-letnią aktorkę, która debiutowała w 1959 roku, projektanci pokazują, że nie ma jednej definicji piękna.

Helena Norowicz urodziła się 14 listopada 1934 roku. Ukończyła wydział aktorski na łódzkiej PWSFiT. Zaraz po studiach zaczęła pracę w Teatrze Klasycznym w Warszawie. Była ulubienicą dyrektora -- Józefa Szajny. Grała w niemal wszystkich spektaklach w Klasycznym, a później w Teatrze Studio. Na deskach teatralnych spędziła 40 lat. Pojawiała się również w spektaklach Teatru Telewizji. Zagrała niewielką rólkę w "Stawce większej niż życie".

Ostatnio można było ją podziwiać w filmie "Matka Teresa od kotów" i serialu o Annie German. Obecnie pracuje na planie filmu "Ederly", którego premiera jest planowana na koniec tego roku.

Helena Norowicz ma urodę i klasę przedwojennej arystokratki. Choć dopiero teraz debiutowała jako modelka, doskonale poradziła sobie z kolejną, nietypową rolą. "Muszę przyznać, że na planie czułam się znakomicie. Profesjonalna i wyrozumiała ekipa sprawiła, że czułam się pewnie i zapomniałam o wszystkich swoich niepokojach, związanych z wiekiem i brakiem doświadczenia. Pomimo wielogodzinnej pracy na planie, następnego dnia obudziłam się naładowana pozytywną energią," wspominała.

BOHOBOCO SS 2015 / fot. Marcin Kempski

Przez 5 lat istnienia marki, BOHOBOCO wypracowało swój charakterystyczny, minimalistyczny styl, zbudowany wokół kontrastów czerni i bieli. Sesja i kolekcja są graficzne, proste, świeże. Obok bazowej czerni i bieli pojawiają się pastele: błękit i róż. Całość ma niesamowicie świeży, elegancki, miejski charakter. Nie jest to moda uliczna opierająca się na nieco nudnym szarym dresie czy konstrukcjach oversize. Duet BOHOBOCO pokazuje, że tworzą wielką modę, doceniają porządne krawiectwo i wiedzą, jak ważny jest doskonały krój.

BOHOBOCO SS 2015 / fot. Marcin Kempski

Ale przede wszystkim cieszy nas fakt, że polscy projektanci odczuwają potrzebę urozmaicania. I chcemy wierzyć, że modelingowy debiut Heleny Norowicz nie jest tylko marketingowym chwytem, a początkiem większych i dojrzalszych zmian w polskiej modzie.

BOHOBOCO SS 2015 / fot. Marcin Kempski
BOHOBOCO SS 2015 / fot. Marcin Kempski
BOHOBOCO SS 2015 / fot. Marcin Kempski
BOHOBOCO SS 2015 / fot. Marcin Kempski

Tematy:

Nieprawidłowy email