Kontrowersyjna biżuteria TGap

Biżuteria koreańskiej projektantki Soo Kyung Bae stała się hitem Internetu. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawą ozdobą, w rzeczywistości kryje w sobie ważne przesłanie.

Soo Kyung Bae zwraca uwagę na nierealistyczne standardy piękna promowane w sieci. Niedawno kobiety robiły sobie zdjęcia z kartką papieru, żeby sprawdzić swoją szczupłość. Obecnie najnowszym trendem jest mierzenie przerwy między nogami w poszukiwaniu „idealnych” wymiarów. To właśnie na ten problem zwraca uwagę koreańska projektantka. Jej biżuteria podkreśla przerwę między nogami, którą obsesyjnie mierzą sobie nastolatki.

Foto: Materiały prasowe TGap

TGap to łańcuszki wykonane ze złota z różnymi zawieszkami. Biżuteria dla anorektyczek nie jest jednak na sprzedaż. Na stronie internetowej przy opcji „kup” pojawia się historia i opis marki.

TGap jest fikcyjną firmą, założoną, by wywołać dyskusję na temat nierealistycznego ideału figury w mediach społecznościowych.
Foto: Materiały prasowe TGap
Foto: Materiały prasowe TGap

W ten sposób studentka projektowania mody na National University of Singapore chce sprowokować ludzi do zwrócenia uwagi na problem wywierania niepotrzebnej presji na młodych dziewczynach.

Tematy:

Nieprawidłowy email