Beyonce zaprojektuje buty z Giuseppe Zanotti

Buty od Giuseppe Zanotti to marzenie fashionistek na całym świecie. Buty zaprojektowane przez Beyonce to marzenie milionów fanek wokalistki na całym świecie. Gdy więc genialny projektant i największa gwiazda pop połączą siły, musi z tej współpracy powstać coś niezwykłego! Już niebawem do butików Giuseppe Zanotti trafią buty zaprojektowane przez Beyonce.

fot. Bulls Press

Giuseppe Zanotti to jedno z najważniejszych nazwisk w świecie mody. Włoski dyrektor kreatywny marki, którą stworzył pod własnym nazwiskiem, ma jednak jedną pasję, która jest jeszcze większa niż moda – muzyka. Zanim Zanotti zaczął projektować buty, był DJ-em w jednej z włoskich radiostacji. Kochał muzykę i starał się prezentować rodakom jak najwięcej nowych brzmień ze świata. Jednak zawód radiowca, choć dla Giuseppe był spełnieniem marzeń, dla jego ojca był rozczarowaniem. Przez siedem lat utrzymywał syna, bowiem radiostacja nie płaciła mu pensji. Gdy okazało się, że rodzice odcinają dopływ gotówki, Giuseppe Zanotti zaczął rozglądać się za innym zajęciem. Padło na projektowanie, bo miał to we krwi. Ilekroć widział coś ciekawego: samochód, motocykl, meble, projektował własną wersję. Był zafascynowany stylem Jimmiego Hendrixa zaczął myśleć o własnej firmie. Ale wiedział, że szkicowanie butów, a wyprodukowanie takich, w których da się chodzić, to dwie zupełnie różne rzeczy. Dlatego przez 4 lata Giuseppe Zanotti terminował w jednej z lokalnych manufaktur obuwniczych w San Mauro Pascoli, miejscowości, z której pochodził i która stała się obuwniczym zagłębiem Włoch. Później zaczął pracować jako freelancer dla Gianfranco Ferre i Valentino. Na początku lat dziewięćdziesiątych kupił małą firmę Vicini, którą później przekształcił w swoją markę. Pierwsza kolekcja Giuseppe Zanotti trafiła do sprzedaży w 1995 roku. Od tamtego czasu seksowne szpilki od Włocha są uwielbiane przez gwiazdy i modelki.

Giuseppe Zanotti / fot. Getty Images

Za każdym razem tworząc swoje projekty, Zanotti szukał inspiracji w muzyce. Dawniej był bardziej rockowy, co widać było chociażby w kolekcjach promowanych swego czasu przez Anję Rubik. Jednak od kilku sezonów bogato zdobione, czarne, białe i złote sneakersy od Zanotti zaczęły być znakiem rozpoznawczym szanujących się raperów i hip-hopowych „wannabes”.

„Dla mnie najpierw jest muzyka, potem moda. Dawniej byłem bardziej wkręcony w rock, ale teraz bliżej mi do hip-hopu. Hip-hop jest najsilniejszą formą protestu, ale wcale nie musi to być protest agresywny. Może być też romantyczny. Gdy słuchasz kawałka „Street Lights” Kanye Westa, słyszysz romantyzm, słyszysz ból, czujesz esencję. Tak samo jest z Drakiem czy 2 Chainz.”

Świat hip-hopu odwzajemnia miłość Zanottiego. Dlatego od czasu do czasu włoski projektant podejmuje się współpracy z głośnymi nazwiskami estrady. W 2012 roku, wraz Kanye Westem, Zanotti zaprojektował sandały Cruel Summer, sprzedawane za 6000 dolarów. Ostatnio furorę zrobiły sneakersy zaprojektowane przez Kida Cudi. „W przyszłym tygodniu Kid Cudi przylatuje do Mediolanu,” zdradził Zanotti w rozmowie z Forbes. „Zrobimy kolejny model butów i plecak. To będzie plecak z mikrochipem i kartą pamięci, więc będzie miał wszystko, czego potrzeba w podróży przyszłości,” chwalił się Zanotti.

Projektant kończy właśnie pracę nad kolejnym, potencjalnym hitem. Czółenka na grubym, przezroczystym obcasie zaprojektowane przez… Beyoncé. Wprawdzie nie mamy jeszcze wizualizacji projektu, ale biorąc pod uwagę doskonałe rzemiosło Włocha i genialny gust amerykańskiej divy, szykuje się bestseller 2015 roku. Beyoncé nadzorowała każdy etap projektowania, opiniowała i zaznaczała, co jest ok, a co nie. Efekt współpracy, jeden model butów, trafi do sprzedaży już w kwietniu. Zanotti zaznacza jednak, że jest to jednorazowy strzał i nie planuje całej kolekcji sygnowanej przez Queen B. Ale jeśli buty projektu Beyoncé sprzedadzą się rewelacyjnie, szaleństwem byłoby nie pociągnięcie współpracy z gwiazdą…

Tematy:

Nieprawidłowy email