Anthony Vaccarello nowym dyrektorem kreatywnym Versus!

Anthony Vaccarello, ulubiony projektant i przyjaciel Anji Rubik, doczekał się ogromnego awansu. Belgijski projektant włoskiego pochodzenia został mianowany dyrektorem kreatywnym marki Versace Versus.

Pokaz Versace Versus, wrzesień 2014 / fot. Getty Images

Versus, linia Versace dedykowana młodszemu pokoleniu, przez ostatnie dwa lata funkcjonowała bez dyrektora kreatywnego. Po krótkiej kadencji J.W. Andersona (który był dyrektorem – konsultantem, bowiem wszystkie decyzje i tak ostatecznie podejmowała Donatella Versace) marka przez chwilę była bezpańska. Jednak w połowie ubiegłego roku na Versusowej scenie pojawił się Anthony Vaccarello. We wrześniu w Nowym Jorku zaprezentowana została kapsułowa kolekcja Versus, która łączyła charakterystyczne elementy stylu projektanta z duchem i energią Versace.

Pokaz Versace Versus, wrzesień 2014 / fot. Getty Images

Teraz przyszła pora na kolejne wyzwania. Donatella Versace osobiście namaściła Anthony’ego Vaccarello na nowego dyrektora kreatywnego marki, którą stworzyła wspólnie z bratem w 1989 roku. Vaccarello jest odpowiedzialny za damską i męską kolekcję. Projektant kończy właśnie pracę nad ubraniami na jesień 2015 roku. Donatella pozostanie dyrektor artystyczną marki i będzie sprawować pieczę nad całością projektów.

Pokaz Versace Versus, wrzesień 2014 / fot. Getty Images

„Obserwowałam pracę Anthony’ego od jego pierwszej kolekcji. Gdy tylko go poznałam, zrozumiałam, że to ten jedyny. Jego talent aż krzyczy Versus Versace!” powiedziała Donatella. „Uwielbiam jego świeżą energię i innowacyjność. Uwielbiam otaczać się talentami, które wnoszą powiew świeżości do Versace.”

Pokaz Versace Versus, wrzesień 2014 / fot. Getty Images

Choć na stanowisku dyrektora kreatywnego pojawiła się nowa osoba, nie oznacza to, że marka rezygnuje z dotychczasowej strategii. Nadal nie ma w planach podporządkowywać się sezonowemu kalendarzowi pokazów i fashion weeków. Vaccarello zaznacza, że kolekcje będą prezentowane wtedy, gdy będą gotowe. Na szczęście Anthony Vaccarello to bardzo pracowity projektant, więc możemy się spodziewać sporej ilości nowości w najbliższym czasie. I jeśli będą tak dobre, jak wrześniowe propozycje, możemy się spodziewać, że Versus Versace będzie przeżywało renesans popularności.

Pokaz Versace Versus, wrzesień 2014 / fot. Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email