Anthony Vaccarello dla Versace Versus

Spełniło się marzenie 31-letniego Belga. Anthony Vaccarello zaprojektuje kapsułową kolekcję dla młodszej linii Versace-Versus.

Getty Images/Flash Press Media

Dla przyjaciela Anji Rubik te święta będą wyjątkowo udane. Vaccarello, który nigdy nie ukrywał swojego uwielbienia dla włoskiego domu mody, będzie kolejnym po Christopherze Kane, JW Anderson i piosenkarce M.I.A., współpracownikiem marki.

W tym roku Donatella Versace zapowiedziała zupełną zmianę polityki w Versus. Zamiast jednego projektanta na stałe- kapsułowe kolekcje, ogromny nacisk kładziony na social media i kojarzenie marki z najlepszymi muzykami i gwiazdami popkultury.

Informacja o ciekawym partnerstwie po raz pierwszy pojawiła się we wrześniu. Jednak dopiero w piątek Vaccarello mógł podzielić się swoją radością z dziennikarzami. Szczegóły tajnej narady z Donatellą zdradził redaktorce amerykańskiego Vogue'a. Włoszka i Belg spotkali się w dawnym domu Gianniego Versace. Siedząc w kuchni jedli lunch i rozmawiali o supermodelkach, kampaniach reklamowych Versace realizowanych przez Richarda Avedona i oczywiście o wszystkim, co związane z domem mody. Anthony wspomniał, że „Donatella dała mi wolną rękę. Ufa mi i chce spoglądać na wszystko moimi oczami. ”

Co znajdzie się kapsułowej kolekcji Belga? „Versace kładzie ogromny nacisk na sukienki, więc na pewno będzie ich dużo. Obecnie wszyscy inspirują się dawnymi projektami Versace, więc chcę aby Versus wrócił do korzeni, będę pracował na najbardziej rozpoznawalnych elementach.”

Donatella jest bardzo zadowolona z podjętej decyzji. „Ubrania Anthony'ego mają wszystko, co kocham: są zmysłowe, dynamiczne, odważne”, chwali projektanta. „Jest utalentowany, ma pewność siebie i zdolność wskazania właściwego kierunku w modzie. Wie, co jest ważne dla współczesnych kobiet.”

Kolekcja ready-to-wear i akcesoria projektu Vaccarello zostaną zaprezentowane podczas specjalnego eventu w pierwszej połowie 2014 roku.

Tematy:

Nieprawidłowy email