Anna Wintour o Kim Kardashian i Kanye West: "nie są w dobrym guście"

Dlaczego Kim Kardashian i Kanye West wylądowali na okładce Vogue’a? Bynajmniej nie dlatego, że są najbardziej stylową parą show-biznesu. Jak się okazuje sama Anna Wintour nie ma o nich najlepszego zdania. Naczelna modowej biblii uważa, że małżeństwo Kimye nie jest synonimem dobrego gustu...

Getty Images / Bulls Press

Minęło 8 miesięcy od pamiętnej okładki amerykańskiego Vogue’a z najbardziej kontrowersyjną parą show-biznesu. Kim Kardashian dopięła swego i zadebiutowała na łamach najbardziej prestiżowego, modowego czasopisma. Kwietniowe wydanie Vogue’a wywołało burzę i lawinę pytań do naczelnej magazynu. Jak do tej pory Anna Wintour wstrzymywała się od komentarza, chciała nawet odwrócić uwagę od swojej osoby, zachęcając Grace Coddington do zapewnienia, że to dyrektor kreatywna magazynu wpadła na pomysł sesji zdjęciowej Kimye. Najbardziej wpływowa kobieta w świecie mody postanowiła w końcu wyjaśnić światu, co zdecydowało o debiucie pary na łamach jej magazynu i jej wypowiedź jest co najmniej zaskakująca.

Jak się okazuje Anna Wintour nie ma najlepszego zdania o Kim i Kanye. W wywiadzie Aliną Cho (byłą dziennikarką CNN, która obecnie realizuje serię talk show we współpracy z Metropolitan Museum) redaktor naczelna Vogue’a określiła Kimye jako zjawisko w nie za dobrym guście…

- Gdybyśmy na łamach naszego magazynu pokazywali osoby wyłącznie w dobrym guście, bylibyśmy nudni. Vogue’a musi odpowiadać na zjawiska zachodzące w naszym społeczeństwie. Ludzie muszą o nas mówić, nie możemy być niezauważalni.

Anna Wintour nie zostawia wątpliwości, co przesądziło o pojawieniu się Kimye na okładce Vogue’a. Mówiąc wprost chodziło o zwiększenie sprzedaży czasopisma. To bez wątpienia Annie Wintour się udało – kwietniowy numer Vogue’a pobił dotychczasowy rekord sprzedażowy Vogue’a o 20%.

Getty Images / Bulls Press
Getty Images / Bulls Press
Getty Images / Bulls Press

Tematy:

Nieprawidłowy email