Anja Rubik namalowała obraz!

Modelka namalowała obraz, z którego dochód przeznaczono na pomoc podopiecznym Domów Dziecka. Inicjatywę wymyślił Jakub Wesołowski, który namówił swoich znajomych z show-biznesu, by wzięli udział w tej charytatywnej akcji. Oprócz Anji Rubik, swoje obrazy stworzyli m.in. Magda Mołek, Ryszard Kalisz, Paulina Krupińska, Edyta Herbuś, Adam Małysz i piłkarze Legii. Aukcja ich dzieł odbyła się 7 grudnia w Brant Hotel & Restaurant.

mwmedia

To naprawdę były wymarzone Mikołajki! Taką nazwę nosiło wydarzenie, zorganizowane 7 grudnia w podwarszawskim Brat Hotel & Restaurant. Inicjatywę wymyślił właściciel obiektu i gospodarz sobotniej imprezy. Jakub Wesołowski zapewnił dzieciom wszystko, czego mogą sobie wymarzyć – konkursy i zabawy, malowanie bombek, ozdabianie pierników z pomocą mikołajowych elfów oraz oczywiście prezenty. To wszystko odbyło się w towarzystwie świątecznych choinek i sączących się z głośników kolęd.

W tych zabawach dzieciom towarzyszyli znajomi gospodarza i przyjaciele obiektu. Gwiazdy wraz z podopiecznymi Domów Dziecka od listopada przygotowywali prace, które trafiły na licytację. Swoje malowidła stworzyli: Magda Mołek, Ryszard Kalisz, Paulina Krupińska, Edyta Herbuś, Adam Małysz, Karolina Malinowska, Olivier Janiak, piłkarze Legii i Anja Rubik. Modelka ze względu na swoje zobowiązania zawodowe, nie mogła pojawić się na wydarzeniu, ale zostawiła dzieciom multimedialną niespodziankę:

VU MAG

To właśnie ten obraz cieszył się największym zainteresowaniem podczas charytatywnej aukcji. Licytacja była zagorzała, ostatecznie jednak obraz trafił w ręce Oliviera Janiaka (którego próbował przelicytować jego 5-letni syn, Fryderyk) za 4,5 tys. zł. Jak na pierwsze dzieło modelki, musimy przyznać, że to spory sukces. Najważniejsze jednak, że za pomocą internetowej platformy przelewowej – Paypal te pieniądze trafią bezpośrednio do potrzebujących dzieci.

Wisienką na torcie były koncerty gwiazd: przez cały dzień na scenie pojawiły się Olga Jankowska, Ewelina Lisowska i Patrycja Markowska.

Oprócz obrazów na płótnie, goście mogli kupić ręcznie malowane przez dzieci bombki. Pieniądze z tych „cegiełek” dołączyły do puli, przeznaczonej na potrzeby Domów Dziecka. Dzięki gwiazdom i zgromadzonym na imprezie gościom zebrano ponad 30 tys. zł, wszystkie pieniądze trafią do Domów Dziecka w Otwocku i Konstancinie.

Obraz namalowany przez Anję Rubik
mwmedia
Paulina Krupińska aktywnie promowała swoje dzieło
mwmedia
Obraz namalowany przez Magdę Mołek i podopiecznych z Domu Dziecka w Konstancinie
mwmedia
Obraz namalowany przez Karolinę Malinowską i Oliviera Janiaka
mwmedia
mwmedia
mwmedia
mwmedia
mwmedia
mwmedia

Tematy:

Nieprawidłowy email