Angelina Jolie i Stella McCartney oraz Maleficent

Angelina Jolie projektantką ubrań dla dzieci! – ta informacja ucieszyła wszystkich fanów dziecięcej mody.

Maleficent

Angelina Jolie i Stella McCartney – to ostatnio najgorętsze nazwiska w świecie mody dla dzieci. Obie panie postanowiły połączyć siły i stworzyć wspólną kolekcję, inspirowaną filmem Maleficent, w którym Angelina Jolie gra tytułową rolę.

– Zawsze byłam wielką fanką filmów Disneya – mówi Stella McCartney w rozmowie z serwisem WWD. – Dorastałam oglądać te bajki, jak większość dzieciaków w moim wieku. Kiedy więc nadarzyła się okazja, aby stworzyć kolekcję wraz z Angeliną Jolie, skoczyłam po tę szansę!

Kolekcja Maleficent by Stella McCartney Kids składa się z dziewięciu looków inspirowanych bohaterami najnowszej bajki Disneya. Ubrania przeznaczone są zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, od czwartego do czternastego roku życia. W bajkowej kolekcji znajdą m.in. wygodne t-shirty, spodnie, a nawet sukienki dla księżniczek oraz sandałki.

Ubranka trafią do butików Stelli McCartney oraz sklepów Disney pod koniec kwietnia, miesiąc przed premierą filmu, która planowana jest na 30 maja. Będzie je można kupić również w oficjalnych sklepach internetowych wspomnianych marek.

10 procent ze sprzedaży kolekcji trafi do fundacji SOS Wioski Dziecięce. Ceny poszczególnych zestawów kolekcji oscylować będą między 50 a 125 funtów.

Jednym z najciekawszych zestawów jest fioletowa sukienka w lamparcie cętki. Na zdjęciu nosi ją mała dziewczynka, której głowę zdobią zabawne fioletowe rogi, przypominające te, które miała na sobie filmowa bohaterka Angeliny Jolie.

Warto dodać, że to nie pierwsza kolekcja, którą Stella McCartney zaprojektowała dla Disneya. W 2010 roku projektantka stworzyła specjalną kolekcję biżuterii, inspirowaną filmem Alicja w Krainie Czarów Tima Burtona.

Tematy:

Nieprawidłowy email