Angela Merkel w tej samej tunice od 18 lat

Ile lat ma najstarszy ciuch w twojej szafie? Trzy, pięć, siedem? To jeszcze nic! Angela Merkel jest wierna swojej garderobie od co najmniej 18 lat! Kanclerz Niemiec pojawiła się w tunice, która przekroczyła granicę pełnoletniości.

EAST NEWS

Na co dzień kanclerz Niemiec wybiera klasyczne garsonki, które raczej nie rzucają się w oczy. Jednak czasami, przy okazji mniej politycznych spotkań pozwala sobie na bardziej kobiece stroje. Angela Merkel pojawiła się na tegorocznym festiwalu w Salzburgu w atłasowej tunice w geometryczne wzory. Ten z pozoru mało istotny szczegół zwrócił uwagę mediów – niemiecki Bild zrobił szybki research i odnotował fakt, że tunika Merkel ma co najmniej 18 lat!

Bild / Twitter

Po raz pierwszy pojawiła się w niej w 1996 roku. Po 6 latach kanclerz Niemiec po raz kolejny założyła przypominający japońskie kimono strój. Po raz trzeci była w nim widziana na początku sierpnia bieżącego roku. Zdjęcia Angeli Merkel w 18-letniej tunice obiegły świat i zapoczątkowały burzliwą dyskusję. Brytyjskie media ironicznie sugerują, że pani kanclerz jest już tak zajęta rządzeniem kraju, że nie ma czasu na zakupy. Niemieckie gazety pękają z dumy, podając wspomnianą tunikę jako dowód na lojalność i wierność Merkel własnym przekonaniom. Tak oto zwykła tunika stała się narzędziem politycznej propagandy.

EAST NEWS

Ale skupmy się na samej tunice. Po pierwsze godne podziwu jest to, że po tylu latach kobieta wciąż mieści się w to samo ubranie. Po drugie - fakt, że 18-letnie ubranie nie zniknęło w czeluściach garderoby świadczy o tym, że Angela Merkel świadomie zarządza zawartością swojej szafy lub po prostu ma ogromny sentyment do ciuchów. A po trzecie – Merkel wyraźnie nie przejmuje się złośliwymi komentarzami na temat jej wyglądu.

Zazwyczaj osoby publiczne są krytykowane za wielokrotne ubieranie się w ten sam strój podczas publicznych wystąpień. Całe szczęście są kobiety, które mimo medialnej nagonki, nie zniechęcają się do modowego recyclingu. Mam nadzieję, że Angela Merkel, Michelle Obama, Kate Middleton, Victroria Beckham czy Olivia Palermo zmienią podejście opinii publicznej i jeszcze bardziej rozpropagują styl vintage.

EAST NEWS
EAST NEWS

Tematy:

Nieprawidłowy email