Ambrosio nie lubi nagich zdjęć

Ta wypowiedź zasmuci i rozczaruje miłośników rozbieranych sesji Alessandry Ambrosio. Słynny aniołek Victoria’s Secret – przyznała, że nie przepada za nagimi zdjęciami.

Made In Brazil - Stewart Shining

- Nie czuję się komfortowo podczas tego typu sesji – mówi w rozmowie z The Cut, opisując swój udział w jubileuszowym wydaniu kalendarza Pirelli. – Tak naprawdę nigdy nie jestem całkowicie naga. Zawsze mam na sobie G-stringi, a ręką zasłaniam biust. Wyglądam jakbym była naga, ale nie jestem.

Brazylijska piękność jest wstydliwa? Trudno w to uwierzyć, biorąc pod uwagę, jak często pojawia się w skromnej bieliźnie na wybiegach Victoria’s Secret, a jednak!

Podobne odczucia ma też Isabeli Fontana. Modelka przyznała, że była mocno zestresowana, gdy Patrick Demarchelier i Peter Lindbergh (autorzy zdjęć do kalendarza Pirelli) fotografowali jej nagie ciało.

Alessandra Ambrosio i Isabeli Fontana to nie jedyne gwiazdy, które nie przepadają za własną nagością. Weźmy chociażby taką Coco Rocha. Kanadyjska modelka znana jest z tego, że nie bierze udziału w rozbieranych sesjach zdjęciowych. Przykładem, jak bardzo poważnie traktuje ten problem była sytuacja, która miała miejsce wiosną ubiegłego roku.

ELLE BRAZIL

W maju 2012 roku na okładce Elle Brazil Coco Rocha pojawiła się w sukni, która została mocno „poprawiona” przez grafików. Dzięki kilku sprytnym sztuczkom kreacja zamieniła się w malowidło na nagim ciele modelki. Coco Rocha wpadła w furię, po tym jak zdjęcie wyciekło do Internetu. Swoimi emocjami podzieliła się z całym światem:

- Jako modelka od dawna wyznaję zasadę nieodsłaniania ciała podczas pozowania, ani częściowo, ani w całości. Podczas mojej ostatniej sesji dla “Elle Brazil” oprócz sukienki miałam na sobie dodatkową warstwę ubioru, jednak ostatnio zorientowałam się, że została ona cyfrowo usunięta, wywołując wrażenie, że odsłaniam dużo więcej skóry niż w rzeczywistości. Odbyło się to wbrew moim dokładnym wytycznym, wyrażanym w mowie i na piśmie. Jestem niezmiernie zawiedziona, że moje życzenia zostały zignorowane, a kontrakt naruszony. Wierzę, że każda modelka ma prawo ustalać zasady dotyczące tego, jak jest przedstawiana, a w moim przypadku zasady te zostały podważone – pisała.

Alessandra Ambrosio, Isabeli Fontana czy Coco Rocha to mimo wszystko wyjątki. Większość modelek nie ma problemu z nagością. Swoich kształtów nie wstydzą się Miranda Kerr, Heidi Klum czy Anja Rubik.

Industrie Magazine

Co sądzicie o nagich zdjęciach modelek? Czy ich wstyd przed nagością jest uzasadniony?

Tematy:

Nieprawidłowy email