Amancio Ortega inwestuje w Wielką Brytanię. Wydał 660 mln funtów w ciągu roku na zakup nieruchomości!

Amancio Ortega to dziś jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Nie powinno więc nikogo dziwić, że to właśnie on jest największym potentatem nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Hiszpański biznesmen w ciągu roku zainwestował 660 mln funtów w londyńskie grunty.

BullsPress

Amancio Ortega to dziś już nie tylko największy gracz na rynku modowym. Do wielu tytułów teraz może dołączyć jeszcze jeden: NAJWIĘKSZY WŁAŚCICIEL GRUNTÓW NA WYSPACH!

Suma, jaką przeznaczył na gruntowe inwestycje, może wydawać się bajońska, ale w porównianiu z jego majątkiem, którego wartość obecnie szacowana jest na 35 bilionów funtow, 660 milionów wydaję się nie mieć większego znaczenia…

Getty Images

Tym samym 78-letni założyciel Inditexu, grupy w skład której wchodzą takie marki, jak: Zara, Massimo Dutti, Bershka czy Pull and Bear, ma szansę wyprzedzić niedługo samego księcia Westminsteru, który obecnie uważany jest za najbogatszego ziemianina Wielkiej Brytanii.

W co konkretnie zainwestował hiszpański biznesmen? Według Estates Gazette Rich List, Amancio Ortega największe pieniądze wydał na Devonshire House – ogromny budynek umiejscowiony niedaleko metra i Green Park. Inwestycja kosztowała ok. 400 mln funtów.

Ponad to, gazeta donosi, że właściciel Zary kupił również kilka budynków niedaleko Oxford Street, w samym centrum luksusowych zakupów.

Tematy:

Nieprawidłowy email