Alexander Wang: kampania kolekcji na sezon wiosna – lato 2014

Wiosenna kolekcja Alexandra Wanga zaskoczyła – w tym sezonie projektant zrezygnował z typowych dla siebie czerni i szarości w prostych, geometrycznych formach na rzecz pastelowych barw, młodzieżowych emblematów i krótkich, dziewczęcych spódniczek żywcem zabranych ze szkolnych korytarzy. Szkoła jest także planem zdjęciowym najnowszej kampanii projektanta.

Steven Klein/ Alexander Wang

Ale nie dajmy się zwieść – uczennica Alexandra Wanga nie ma splecionych warkoczyków i spódnicy zakrywającej kolana. Nie jest niewiniątkiem, a dojrzałą, pewną siebie kobietą, która tylko swoim stylem pozostaje wierna szkolnym murom. Alexander Wang inspirował się szkolną modą tworząc nieprzyzwoicie krótkie, plisowane spódniczki, dzianinowe kamizelki z dekoltem w serek i odsłaniające brzuch białe koszule z kołnierzykiem. Elementem charakterystycznym kolekcji na wiosnę – lato 2014 są dziewczęce podkolanówki i …emblematy – te występują w wersji nie tylko szkolnej, ale także przywołującej wspomnienia szalonej mody lat 90. Pośród nich wielokrotnie wykorzystywany w wielu sylwetkach napis Parental Advisory będzie kojarzył się z tą niegrzeczną kolekcją Wanga.

W tej niby niewinnej i nieco brudnej estetyce utrzymana jest także kampania reklamująca kolekcję na wiosnę – lato 2014. Zdjęcia wykonane są w (szkolnej) łazience, na jednym zdjęciu widzimy zdecydowanie niegrzeczną uczennicę, która swoją pozą zachęca niezdecydowanego kolegę (?) do bliższego kontaktu. W tę rolę wcieliła się niemiecka modelka Anna Ewers (która notabene otworzyła wiosenny pokaz Wanga). Kolejne zdjęcie przedstawia dwie kabiny, z których wystają kobiece stopy. Autorem fotografii jest Steven Klein, sesję stylizował Karl Templer.

Steven Klein/ Alexander Wang
Steven Klein/ Alexander Wang

Tematy:

Nieprawidłowy email