Alessandro Michele dyrektorem kreatywnym Gucci

Po miesiącu spekulacji, kto zastąpi Fridę Giannini w domu mody Gucci, w końcu sytuacja zaczyna się wyjaśniać. Bezsprzecznym faworytem o stołek dyrektora kreatywnego jest Alessandro Michele.

Alessandro Michele dyrektorem kreatywnym Gucci

Odejście Fridy Giannini obiło się wielkim echem w środowisku modowym, zwłaszcza że dyrektor kreatywna niespodziewanie postanowiła pożegnać się ze swoim stanowiskiem ponad miesiąc wcześniej, niż zapowiadała. Po 15 latach w domu mody Gucci Frida Giannini ogłosiła odejście ze stanowiska dyrektora kreatywnego ,nie podając konkretnych powodów. To nie tylko wzbudziło sensację, ale także uruchomiło loterię nazwisk, które mogłyby ją zastąpić.

Wbrew pierwotnym plotkom nie będzie to ani Riccardo Tisci, ani Joseph Altuzarra, ani Hedi Slimane. Największe szanse na objęcie stanowiska ma Alessandro Michele – podwładny Giannini. Tę informację Gucci ma oficjalnie ogłosić na dniach. Jednak wydaje się to być czystą formalnością, zwłaszcza, że Alessandro Michele złożył ukłon po ostatnim pokazie (który odbył się w poniedziałek, 19 stycznia) męskiej kolekcji Gucci (zazwyczaj robiła to Frida Giannini). To typowy ruch strategiczny w wyborze następcy dyrektora kreatywnego we włoskim domu mody. W taki sam sposób Frida Giannini trafiła na stołek dyrektora kreatywnego, zastępując odchodzącego z pracy Toma Forda. Jednak nie ma się co dziwić, że taka decyzja domu mody Gucci wywołała zaskoczenie. Zakładano, że miejsce Giannini zajmie bardziej doświadczony projektant z wyrobionym nazwiskiem.

Alessandro Michele dołączył do zespołu Gucci w 2002 roku, pod skrzydła Giannini trafił 9 lat później, przejmując opiekę nad kolekcjami akcesoriów i butów. Michele był odpowiedzialny także za dodatki do wystroju wnętrz oraz porcelanę siostrzanej marki Gucci - Richard Ginori.

Jak donoszą źródła, władze Gucci są przekonane o słuszności wyboru Michele na stanowisko dyrektora kreatywnego marki. Przez lata pracy we włoskim domu mody doskonale zna mechanizmy funkcjonowania firmy i wielokrotnie udowadniał swoją lojalność względem Gucci. Do tego zjadł zęby na akcesoriach – gałęzi mody, na którą Gucci ma zamiar położyć nacisk w przeciągu zbliżających się lat.

Alessandro Michele dyrektorem kreatywnym Gucci
Alessandro Michele dyrektorem kreatywnym Gucci

Tematy:

Nieprawidłowy email