Alber Elbaz odchodzi z Lanvin

Kolejna informacja, która zelektryzowała świat mody. Alber Elbaz po czternastu latach piastowania stanowiska dyrektora kreatywnego Lanvin odchodzi z francuskiego domu mody.

Foto: Getty Images

Dzieje się w modowej branży! Tydzień temu Raf Simons zrezygnował z posady u Diora. Teraz ze swoim stanowiskiem żegna się Alber Elbaz, który był dyrektorem kreatywnym Lanvin przez czternaście lat.

Foto: Getty Images Alber Elbaz odchodzi z Lanvin

Powody odejścia Elbaza mają być znane jeszcze w tym tygodniu, natomiast od jakiegoś czasu plotkowano, iż dyrektor kreatywny nie dogaduje się z właścicielką firmy Shaw-Lan Wang. Ponoć konflikt między nimi był widoczny od kilku miesięcy. Projektant narzekał głównie na brak strategii i rozwoju marki. Rozstanie Elbaza z Lanvin jest zaskakujące dla wszystkich, a zwłaszcza dla pracowników francuskiego domu mody.

Nie ustają spekulacje, iż to właśnie projektant Lanvin zajmie posadę Rafa Simonsa, który tydzień temu pożegnał się z Diorem. Warto podkreślić, iż kilka lat temu  Dior złożył propozycję Elbazowi, po tym, gdy ze stanowiskiem pożegnał się John Galliano. Czy to właśnie Alber zostanie głównym projektantem Diora? Dowiemy się niebawem.

Foto: Getty Images Alber Elbaz odchodzi z Lanvin

Alber Elbaz w branży znany jet przede wszystkim ze skromności, ale również niezwykłej pracowitości. Projekty Lanvin, a zwłaszcza sukienki pokochały kobiety na całym świecie, natomiast marce przyniosły olbrzymie przychody.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Elbaza na stanowisku dyrektora kreatywnego Lanvin.

Tematy:

Nieprawidłowy email