Agata Kulesza w kreacji Macieja Zienia jedzie na Oscary!

Agata Kulesza zagrała główną rolę w nominowanym do Oscara filmie „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Do tej pory mówiło się, że aktorka nie pojedzie z reżyserem do Los Angeles, na ceremonię rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. W ostatniej chwili jednak zmieniła plany. Na Facebooku Macieja Zienia pojawiły się zdjęcia z przymiarki sukni. W rozmowie z VU projektant potwierdził nasze przypuszczenia! Maciej Zień w sobotę leci do Los Angeles, gdzie osobiście będzie nadzorował przygotowania polskiej ekipy do niedzielnej gali.

fot. Maciej Zień / Facebook

Nominacja do Oscara do jedno z największych wyróżnień w świecie filmowym. Film Pawła Pawlikowskiego „Ida” został dwukrotnie doceniony w ten sposób przez członków Amerykańskiej Akademii Filmowej. W niedzielę dowiemy się, czy polska produkcja dostanie statuetkę w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny lub najlepsze zdjęcia. Ale już teraz wiemy, że na Hollywoodzkim czerwonym dywanie pojawi się nie tylko reżyser filmu, ale i Agata Kulesza, odtwórczyni głównej roli. Do tej pory mówiło się, że aktorka nie poleci do Los Angeles – gala kolidowała bowiem z jej zobowiązaniami na planie nowego filmu. Na szczęście niemal w ostatniej chwili okazało się, że Kulesza pojawi się 22 lutego w Hollywood.

fot. Maciej Zień / Facebook

Na ten wyjątkowy wieczór Agata Kulesza wybrała suknię projektu Macieja Zienia. Już pod koniec stycznia projektant sugerował na swoim Facebooku, że pracuje nad kreacją dla aktorki. Teraz wszystko jest jasne. Agata Kulesza wystąpi w zjawiskowej, szarej sukni do ziemi. Udało nam się porozmawiać z projektantem tuż przed jego wylotem do Los Angeles. „Będę osobiście ubierał Agatę Kuleszę. Sukienka jest uszyta z wyjątkowego, włoskiego materiału, zrobionego na zamówienie specjalnie dla Agaty. Jest wyszywana kryształkami i perłami. Do tego szare szpilki również mojego projektu,” opowiadał podekscytowany projektant.

fot. Maciej Zień / Facebook

Już podczas przymiarek Agata Kulesza wyglądała jak Oscarowa gwiazda. Odebranie statuetki wraz z Pawlikowskim, w niedzielę, pozostaje tylko formalnością. Podobnie jak trzymanie kciuków za „Idę”. Jesteśmy przekonani, że 22 lutego polskie kino będzie świętowało spektakularny sukces.

Tematy:

Nieprawidłowy email