85-letnia modelka w kampanii TK Maxx

Obserwując świat modelingu, możemy spokojnie stwierdzić, że w tej branży wiele się ostatnio zmienia. Oprócz otwarcia się na nowe kanony piękna kobiecego ciała (akceptacja modelek size plus), zauważyłyśmy także, że granica wieku aktywnie pracujących modelek, z roku na rok coraz bardziej się przesuwa. Dowodem na to jest kampania, w której wystąpiła 85-letnia Daphne Selfe.

TK Maxx

Daphne zaczęła karierę modelki w latach 50-tych i choć od tego czasu minęło ponad 60 lat, Selfe nadal czynnie pracuje w swoim zawodzie. Od kilku lat regularnie pojawia się w kampaniach Dolce & Gabbana – ostatnio obok Monici Bellucci. Występowała także w reklamach takich marek jak Nivea, czy Olay. Ostatnio na okładce Vogue’a pojawiła się 15 lat temu – miała wtedy 70 lat. Dziś kokieteryjnie twierdzi, że liczy na kolejne propozycje od prestiżowego magazynu modowego.

Models1.co.uk

Daphne nie jest jedyną modelką w tak dojrzałym wieku, która czynnie pracuje w zawodzie. Spektakularną karierę robi także Carmen Dell’Orefice (82 lata) oraz Jenni Rhodes (81 lat). Jednak Daphne nigdy nie odmładzała swojej twarzy i nie farbowała włosów. Dziś twierdzi, że to właśnie ich siwy kolor jest największym atutem jej wyglądu. Daphne Selfe jest najstarszą, aktywnie pracującą modelką w Wielkiej Brytanii.

Models1.co.uk

Daphne Selfe to niewątpliwie pozytywny przykład zmian zachodzących w modelingu. I nie chodzi tu wyłącznie o fakt, że dojrzałe modelki wciąż pracują, a bardziej o to, że przestały być tematem tabu. Zwłaszcza, że odnoszą spore sukcesy.

Daphne Selfe pojawiła się w najnowszej kampanii sieci sklepów TK Maxx. I choć brytyjski gigant odzieżowy znany jest z tworzenia kampanii reklamowych w kontekście społecznym, to takich zdjęć jeszcze nie zrealizowano. Daphne Selfe ma być dowodem na to, że moda nie zna żadnych granic i kobiety w każdym wieku oraz kształcie mogą być atrakcyjne i stylowe. Obok dojrzałej Selfe, w kampanii występuje modelka size plus – Felicity Hayward.

TK Maxx
TK Maxx
TK Maxx

Tematy:

Nieprawidłowy email