7. edycja Art & Fashion Festival!

VU MAG wspiera najważniejsze wydarzenia w świcie mody i sztuki. Jednym z nich jest Art & Fashion Festival organizowany w poznańskim Starym Browarze z inicjatywy Grażyny Kulczyk. Wydarzenie już od siedmiu lat przyciąga modowe autorytety z Polski i świata oraz kształtuje nowe pokolenie młodych twórców gotowych osiągnąć sukces w branży.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Moda i sztuka jako przemysł to temat przewodni tegorocznej edycji. Festiwal rozpoczynają warsztaty (m.in. projektowania, pisania o modzie czy fotografowania) dla wybranych w drodze rekrutacji uczestników. Przez 10 dni, pod okiem wybranych przez kuratorkę Basię Matelską prowadzących, przygotowują prace, które prezentują jury składającego się z kilkunastu cenionych przedstawicieli świata mody i sztuki. Jury przewodniczy twórczyni festiwalu, Grażyna Kulczyk. Z każdego warsztatu wyłoniony zostanie jeden zwycięzca, dla którego przewidziana jest nagroda w postaci kursu w Central Saint Martins College of Art & Design w Londynie – najsłynniejszej modowej uczelni na świecie.

Zdjęcia vuMag BlueServices

W tym roku największą nowością festiwalu są warsztaty ze stylizacji, które poprowadzi Scott Schuman, autor kultowego bloga „The Sartorialist”. Amerykański blogger zachwycony atmosferą poprzedniej edycji festiwalu, podczas której wygłosił swój wykład, tym razem poprowadzi dwudniowe zajęcia dla warsztatowiczów wyłonionych w drodze rekrutacji. Oto inne, dobrze już znane warsztaty, które odbędą się podczas 7. edycji A&F Festival.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Fashion Design – projektowanie mody – prowadzący: Mareunrol’s

Fashion Ilustration – ilustrowanie mody – prowadzący: Magda Antoniuk

Fashion Jewellery – projektowanie biżuterii - prowadzący: Anna Orska

Fashion Writing – pisanie o modzie - prowadzący: Hanna Rydlewska i Marcin Różyc

Fashion Photography – fotografowanie mody - Rafał Milach

Fashion Video – filmowanie mody - prowadzący: W P Onak

Fashion Sounds – udźwiękowienie w modzie - prowadzący: Wojtek Mazolewski z Pink Freud

Do grona stałych prowadzących warsztaty dołączyli: łotewski duet projektantów Mareunrol’s i ilustratorka Magda Antoniuk.

„Zaproszenie niektórych osób na festiwal zajmuje zwykle kilka lat” – mówi Basia Metelska, kurator AFF od 2009 r.„Na szczęście marka festiwalu z roku na rok jest coraz mocniejsza. Mamy coraz większe grono wybitnych gości, którzy nam zaufali i byli zadowoleni z pobytu na festiwalu. Dzięki temu proces zapraszania ciekawych gości jest wyraźnie łatwiejszy” – dodaje kuratorka.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Poza warsztatami równie ważnym elementem festiwalu są panele dyskusyjne i wykłady z udziałem autorytetów z branży mody i sztuki w ramach AFF Open University. W tym roku wśród prelegentów festiwalu znaleźli się Andrew Bolton, kurator Costume Institute w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku (twórca m.in. wystaw „Punk: From Chaos to Cuture” i „Alexander McQueen: Savage Beauty”), nowojorski duet projektantów Barak Radboy i Avena Galagher (autorzy „Shanzhai Biennial”), Jesus Echevarria – jeden z szefów Inditexu (firmy mającej w swoim portfolio marki Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho i Zara Home) oraz Diana Murek, autorka bloga o powtarzalności w modzie, do którego śledzenia przyznają się najlepsi projektanci, styliści i dziennikarze.

Więcej nowości?

W czasie finałowego weekendu imprezy w Atrium Starego Browaru będzie można kupić ubrania i dodatki młodych polskich projektantów w ramach targów HUSH. Są dobrze znane Warszawiakom, którzy tłumnie przybyli na czerwcowe targi HUSH WARSAW na Stadionie Narodowym. AFF był partnerem merytorycznym imprezy, a wśród wystawców znalazło się kilkunastu absolwentów warsztatów AFF.

Festiwal odbędzie się między 8 a 20 października, zaś rekrutacja na warsztaty potrwa od 1 do 29 września 2013. Warunki rekrutacji podane zostaną na stronie oficjalnej stronie 7. AFF i jego funpage’u.

VU MAG na bieżąco będzie informował Was o najważniejszych newsach związanych z festiwalem. Już niedługo przedstawimy Wam sylwetki tegorocznych gwiazd, które wygłoszą wykład podczas tegorocznej edycji.

Bądźcie czujni!

Tematy:

Nieprawidłowy email