5 rzeczy, o których powinnaś pamiętać przed podróżą: autem

Przed wyjazdem nie zapomnijcie przeczytać tego przewodnika!

Foto: istock

Coraz częściej na wakacje wybieramy się w ostatniej chwili. Biegniemy po pracy do domu, szybko pakujemy walizki i wsiadamy do samochodu. Po drodze gubimy wiele cennych rzeczy. Zobaczcie, jak tego uniknąć!

Dokumenty

Dokumenty to najważniejszy element podróży. Nie wolno bez nich wsiadać do samochodu, bo grozi za to odpowiedzialność. Dlatego warto mieć je przy sobie, na przykład na dnie torebki (nie w aucie, bo może się to skończyć kradzieżą).

Foto: istock Podróz samochodem

Mapa

Coraz mniej osób wozi ze sobą mapy, częściej korzystamy w aplikacji w naszych telefonach albo popularnej nawigacji. Warto jednak czasem zabrać ze sobą tradycyjną mapę, aby uniknąć przykrych niespodzianek, gdy na przykład wyładuje nam się telefon.

Ćwiczenia

Wybierając się w długą podróż, powinniśmy zaplanować kilka przerw i miejsc postojowych. Przyjmuje się, że co dwie-trzy godziny trzeba zatrzymać się i odpocząć 15-20 minut. W trakcie takiej przerwy, oprócz posiłku warto zrobić kilka drobnych ćwiczeń, które pobudzą krążenie i dotlenią mózg.

Klimatyzacja

Wysoka temperatura w samochodzie nie wpływa korzystnie na koncentrację. Prowadzi do zmęczenia, a to może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo w podróży. Dlatego warto ustawić temperaturę mniej więcej w okolicach 20 stopni – to optymalny poziom do jazdy.

Foto: istock Podróż samochodem

Bagaże

Pakowanie samochodu bywa czasem męką. Szczególnie, gdy na wakacje zabieramy za dużo rzeczy. Dobrze przemyślane pakowanie to gwarancja sukcesu i udanych wakacji, dlatego warto mieć to na uwadze. Pakując samochód, pamiętajcie o tym, żeby najcięższe rzeczy ustawić na dnie bagażnika i niczego nie pakować luzem.

Tematy:

Nieprawidłowy email