4 Fashion Film Festival

6 maja w ramach FashionPhilosophy Fashion Week Poland odbędzie się czwarta edycja Fashion Film Festival.

Fashion Film Festival na FW w Łodzi / materiały prasowe

Fashion Film Festival jest międzynarodowym projektem, a przy tworzeniu jego programu współpracują największe i najważniejsze festiwale z całego świata jak Berlin Fashion Film Festival, Fashion Clash z Holandii, Fash!ON/off z Belgii, San Francisco Fashion Film Festival, czy A Shaded View On Fashion Film Diane Pernet, który była gościem honorowym pierwszej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

W maju, w specjalnie na tę okazje wybudowanych kinach, zaprezentowane będą najlepsze krótkometrażowe filmy modowe 2013 wybrane przez A Shaded View On Fashion Film (Paryż), Berlin Fashion Film Festival, Copenhagen Fashion Film, Madrid FFF - międzynarodowych partnerów projektu.

Festiwal założony przez Diane Pernet światowej sławy krytyka mody, dziennikarkę filmową i autorkę bloga ASVOF w 2008 roku był pierwszym na świecie cyklicznym wydarzeniem poświęconym filmom mówiącym o modzie i stylu. Od dnia swojej premiery zdobył uznanie krytyków między innymi za to , że zachęca zarówno uznanych jak i młodych artystów do ponownego rozważenia sposobu przedstawiania mody i zakwestionowania dotychczasowych parametrów filmu. Każdej jesieni w Paryżu odbywa się premiera projektu ASVOFF, następnie festiwal podróżuje po najbardziej prestiżowych instytucjach

i miejscach na świecie jak min.: Guggenheim, Barbican, Art Basel Miami, CaixaForum Barcelona. Jest również pokazywany w ramach Cannes Film Festival i wielu największych miastach świata jak Nowy Jork, Londyn, Tokio, Milan, Moskwa, Mexico City. ASVOFF to nie tylko konkurs krótkometrażowych filmów modowych, ale również międzynarodowe wydarzenie w świecie mody i filmu.

BfFF - Berlin Fashion Film Festival

BfFF – festiwal zapoczątkowany w 2012 roku w trakcie Berlin Fashion Week skupia się na filmach modowych, uważanych za przyszłość w marketingu mody. Wybrane przez międzynarodowe jury krótkie filmy brandów modowych, reklamy telewizyjne o tematyce modowej i awangardowe prezentacje to esencja festiwalu mająca być odniesieniem dla specjalistów i twórców z branży reklamy, filmu i mody.

Copenhagen Fashion Film

Festiwal skupia się na bliskiej relacji filmu i mody, ich wzajemnym przenikaniu nie tylko w filmach krótkometrażowych. Przygotowany w lutym w Kopenhadze program to cykl zatytułowany „If Look Could Kill” (ang. „Gdyby Wygląd Mógł Zabić”) balansujący pomiędzy różnymi gatunkami, reżyserami i ikonami stylu. Oprócz międzynarodowego programu festiwal prezentuje wybrane filmy duńskie co stanowi jego ważny element, mający na celu promocję tego medium.

MadridFFF – Madrid Fashion Film Festival

MadridFFF to pierwszy hiszpański międzynarodowy festiwal filmów modowych będący odpowiedzią na ewolucję w komunikacji mody. Jego głównym celem jest skrócenie dystansu między wydawnictwami, markami i agencjami, promocja najnowszych trendów jak również zwiększenie roli hiszpańskich specjalistów w tym dialogu. Częścią wydarzenia są spotkania, warsztaty i debaty na temat roli filmu w modzie.

Polecamy także:

Tematy:

Nieprawidłowy email