16-letnia muza Lagerfelda

Karl Lagerfeld nie przestaje szokować i do najnowszej kampanii Chanel na sezon Wiosna Lato 2013 zatrudnił niespełna16-letnią modelkę.

Chanel

Twarzami najnowszej, długo wyczekiwanej kampanii Chanel zostały: Stella Tennant, Ondria Hardin i Yumi Lambert. O ile Stella Tennant jest już weteranką i przyjaciółką Lagerfelda, tak dwie pozostałe dziewczyny dopiero początkują w modelingu. Kontrowersje budzi fakt, że najmłodsza z nich - Ondria nie ukończyła jeszcze 16 lat. W ten sposób Lagerfeld naruszył wprowadzoną w 2012 roku restrykcję o niezatrudnianiu modelek poniżej tego właśnie wieku. Według Vogue i Council of Fashion Designers of America 16 lat to najniższa granica wiekowa dla pracujących modelek. Sam Karl Lagerfeld sprawę skomentował stwierdzeniem, że Ondria wygląda na co najmniej 18-latkę.

Kampania Chanel nie jest debiutem Ondrii Hardin w świecie mody. W wieku 14 lat modelka stanęła przed obiektywem Stevena Meisela do kampanii Prady na sezon Jesień Zima 2011/2012.

Polub nas na Facebook'u: [url=http://www.facebook.com/pages/VU-MAG/383093101772373

]VU MAG

Chanel

Twarzami najnowszej, długo wyczekiwanej kampanii Chanel zostały: Stella Tennant, Ondria Hardin i Yumi Lambert.

Chanel

O ile Stella Tennant jest już weteranką i przyjaciółką Lagerfelda, tak dwie pozostałe dziewczyny dopiero początkują w modelingu.

Chanel

Kontrowersje budzi fakt, że najmłodsza z nich - Ondria nie ukończyła jeszcze 16 lat.

Chanel

Sesja realizowana jest w Nowym Jorku, ale zdjęcia wyraźnie nawiązują do japońskiego klimatu.

Chanel

W Stanach Zjednoczonych często ukrywany jest wiek modelek. Umożliwia to pracę na wybiegach dziewczynom poniżej 16 roku życia. Mimo, iż zatrudnianie małoletnich modelek jest kontrowersyjne, to wciąż jest to zjawisko nagminne.

Prada

Kampania Chanel nie jest debiutem Ondrii Hardin w świecie mody - wzięła udział w kampanii Prady na sezon Jesień Zima 2011/2012.

Prada

Podczas realizacji zdjęć, Ondria miała 14 lat.

Tematy:

Nieprawidłowy email