10 najlepszych modelek Vogue'a. Króluje Edie Campbell

Amerykański VOGUE opublikował listę 10 najlepszych modelek na świecie. Numerem jeden jest Edie Campbell. Na trzecim miejscu uplasowała się Anja Rubik. Kto jeszcze trafił do prestiżowego zestawienia?

Edie Campbell / Getty Images

1. Edie Campbell, 23 lata, Wielka Brytania, agencja DNA

W świecie mody biblia jest tylko jedna: VOGUE. A każde słowo, jakie pada z ust amerykańskiej redakcji, jest święte. Dobrą nowinę usłyszała Edie Campbell, którą redaktorki i redaktorzy z całego świata uznali za najlepszą modelkę 2013 roku. Ten wybór chyba nikogo nie dziwi. Brytyjka dopiero w kwietniu pojawiła się na okładce Vogue UK, a już po kilku miesiącach odebrała British Fashion Award w kategorii Modelka Roku. 23-latka zachwyciła otwierając ostatni pokaz Marca Jacobsa dla Louis Vuitton, pojawiła się w kampaniach Lanvin, Alexander McQueen i Saint Laurent. Trzeba jednak pamiętać, że początki kariery Edie sięgają 2005 roku, kiedy to, jeszcze jako nastolatka z aparatem ortodontycznym, pojawiła się w kampanii Burberry Prorsum. Od początku Edie była ulubienicą Mario Testino, który wspierał każdy jej wybór. Nic więc dziwnego, że córka Sophie Hicks, byłej redaktorki brytyjskiego Vogue’a i wnuczka Nicholasa Coleridge’a z Condé Nast musiała zrobić karierę w świecie mody. Warto dodać, że w ubiegłorocznym rankingu Edie w ogóle nie było!

2. Karlie Kloss, 21 lat, Stany Zjednoczone, agencja IMG

Karlie Kloss / Getty Images

Urocza Kloss stoczyła ciężki bój z brytyjską koleżanką i musiała ustąpić jej miejsca na samym szczycie. Ale kariera młodej modelki nie zwalnia. Karlie, podobnie jak Edie, udowodniła, że zmiana fryzury była strzałem w dziesiątkę! Z niesfornym, rockowym bobem pojawiła się aż na siedmiu okładkach Vogue’a! Gościła zarówno w edycji amerykańskiej i paryskiej, jak i w nieco bardziej egzotycznych: tureckiej, tajskiej czy australijskiej. Pracowała z najlepszymi fotografami na świecie, zrobiła genialną sesję z Daft Punk dla Anny Wintour i zaprezentowała się w jesiennym pokazie Victoria’s Secret. To się nazywa kameleon!

3. Anja Rubik, 30 lat, Polska, agencja D'Vision

Anja Rubik / Getty Images

Należąca do ikon modelingu (potwierdzone miejscem w analogicznym rankingu models.com) Anja jest jedyną Polką, która załapała się do zestawienia zdominowanego przez Brytyjki i Holenderki. Udało jej się przeskoczyć aż osiem innych dziewczyn! W ubiegłym roku zajmowała 11 miejsce. Ale jeśli ma się czas i umiejętności, by projektować kapsułkowe kolekcje dla Giuseppe Zanotti, być redaktor naczelną własnego magazynu, najlepszą przyjaciółką Anthony’ego Vaccarello, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajść tak wysoko w rankingu Vogue’a. Jedyną przeszkodą, jaką musiała pokonać była niechęć Anny Wintour, ale i z tym Anja poradziła sobie doskonale. Bonus? Rubik jest ukochaną modelką Emmanuelle Alt i w 2013 roku była najczęściej pokazywaną dziewczyną w paryskiej edycji.

Kto nie zmieścił się na podium? Zobacz na kolejnych stronach!

4. Joan Smalls, 25 lat, Puerto Rico, agencja IMG

Joan Smalls / Getty Images

Po zmianach w rankingu models.com, Joan jest najlepszą modelką na świecie! Jednak nigdy nie udało jej się wejść do pierwszej piątki dziewczyn Vogue’a. Wszystko dlatego, że Smalls miała zbyt mało indywidualnych sesji zdjęciowych. Jednak w tym roku wszystko się zmieniło. Portorykanka pojawiła się na pięciu okładkach. Jej zdjęcia widziały czytelniczki magazynu w Brazylii, Japonii, Korei, Paryżu, Rosji, Hiszpanii i USA. A cały świat obiegły zdjęcia Joan z kampanii Versace, H&M i Estee Lauder. Najnowsze osiągnięcie modelki? Udział w teledysku Beyonce! Modelka wraz z Jourdan Dunn i Chanel Iman towarzyszyła boskiej wokalistce na planie klipu „Yonce”. Zazdrościmy. I gratulujemy.

5. Andreea Diaconu, 22 lata, Rumunia, agencja IMG

Facebook

Co za debiut! Andreea po raz pierwszy pojawiła się na liście i od razu zgarnęła tak wysokie miejsce! Choć w ubiegłych latach nie brano jej w ogóle pod uwagę, 22 latka pracuje od 2006 roku! Podobnie jak Anja Rubik należy do ulubienic Emmanuelle Alt. Udało jej się nawet zgarnąć letnią okładkę Vogue Paris. Oprócz tego rumuńska piękność została twarzą Gucci i Ralpha Laurena. Co czeka ją w 2014 roku? Zapewne kolejne sukcesy!

6. Sam Rollinson, 19 lat, Wielka Brytania, agencja Women

Sam Rollinson / H&M

Sam Rollinson to z pewnością najbardziej spektakularny debiut na liście. W zestawieniu jest jedyną nastolatką i jedyną modelką, która nie ma na koncie okładki Vogue’a. Jednak jej dorobek jest tak ogromny, że gwarantuje dziewczynie miejsce w czołówce. Podobnie jak Kate Moss, Rollinson cieszy się ogromnym wsparciem brytyjskiej edycji. I podobnie jak Cara Delevingne czy Rosie Huntington- Whiteley pojawiła się w kampanii Burberry. Inne marki w jej port folio to Kurt Geiger, Balenciaga czy H&M. To chyba rekompensuje brak okładki, prawda?

7. Cara Delevingne, 21 lat, Wielka Brytania, agencja Women

Cara Delevingne / Mulberry

Tej dziewczyny nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej nazwisko było najczęściej wyszukiwanym hasłem w Google, a jej brwi, obiektem zazdrości miliona kobiet (w tym całej naszej redakcji). Śpiewa, tańczy, gra w filmach, przyjaźni się z Ritą Orą i pozuje w sesjach z Pharellem. Jest absolutnie ukochaną modelką brytyjskiej redakcji i nie zaszkodzą jej nawet domniemane problemy z narkotykami. Wprawdzie po kokainowej aferze w wakacje z jej usług zrezygnował H&M, ale modelka i tak pojawiła się na pięciu okładkach Vogue’a i przeskoczyła z miejsca 22 na siódme.

Kto zamyka listę 10 najlepszych modelek? Zobacz na kolejnej stronie!

8. Saskia de Brauw, 32 lata, Holandia, agencja DNA

Saskia de Brauw / Maje

Najstarsza modelka z całej paczki o najbardziej niezwykłej urodzie. Androgyniczna muza Paolo Roversi jest kolejną dziewczyną uwielbianą w Paryżu. I nie zaszkodzi jej nawet fakt, że spośród całej grupy miała najmniejszą liczbę indywidualnych edytoriali i „tylko” 4 okładki. Zdaje się, że udział w pokazach Louis Vuitton i Chanel oraz kampaniach Fendi, Versace czy Maje wyrównuje te braki.

9. Doutzen Kroes, 28 lat, Holandia, agencja DNA

Doutzen Kroes / Emilio Pucci

Kolejna Holenderka i kolejne imponujące liczby! Doutzen pokonała wszystkie koleżanki w kategorii: ilość okładek. W 2013 roku jej superzgrabne ciało mogliśmy podziwiać aż na ośmiu! Na dodatek jej sesje zdjęciowe są najbardziej obszerne, a fotografowie dla których pozowała to: Steven Meisel, Inez Van Lamsweerde i Vinoodh Matadin, Mario Testino, Craig McDean oraz Patrick Demarchelier. Czwarta najlepiej zarabiająca modelka na świecie ma się czym pochwalić.

10. Bette Franke, 24 lata, Holandia, agencja DNA

Bette Franke / Chloe

Zdaje się, że w siedzibie agencji DNA strzeliły korki od szampana. Udało im się umieścić aż cztery dziewczyny w pierwszej dziesiątce. Na dodatek zgarnęli pierwsze i ostatnie miejsce na liście! Bette zasłużyła na nie pozując do czterech okładek Vogue’a i pojawiając się bardzo często w japońskiej edycji magazynu. Aby uplasować się wyżej, w przyszłym roku musi zacieśnić współpracę z włoską, amerykańską i paryską redakcją.

Tematy:

Nieprawidłowy email