Newsweek: Brytyjskie gazety zachwycone wystawą Polish Art Now!

Tygodnik „Newsweek” podsumowuje znakomite publikacje na temat „Polish Art Now: Presented by Abbey House„: „Brytyjskie gazety: The Guardian i Financial Times zachwycone pierwszą zbiorową wystawą polskich artystów w londyńskiej Saatchi Gallery”.

Art & Biznes
Art & Biznes

Kate Connolly, berlińska korespondentka popularnego dziennika „The Guardian”, w swoim tekście zwraca uwagę na powrót do tradycji kolekcjonowania sztuki dostrzegalny wśród zamożnych Polaków. Z kolei młodzi artyści – świadomi mechanizmów rządzących rynkiem sztuki – chcą, by ich prace uzyskiwały odpowiednio wysokie ceny.

Art & Biznes

W artykule opublikowanym w serwisie newsweek.pl, zatytułowanym „Guardian: Po 24 latach od upadku komunizmu polska kultura przeżywa renesans”, znajdują się dodatkowo wypowiedzi kurator wystawy, a zarazem uznanej na świecie krytyczki sztuki i przewodniczącej Rady „Bloomberg New Contemporaries”, Sachy Craddock, oraz brytyjskiego krytyka, Davida Franchi’ego.

Art & Biznes

- Wystawa prezentuje różne style i techniki . Widzowie mogą odnieść wrażenie, że artyści jedną nogą zatrzymali się w czasie przeszłym, a drugą podążają w przyszłość. Wszystkie jednak odnoszą się do polskiej tradycji – zauważa David Franchi.

Art & Biznes

- Wybór najlepszych prac spośród szerokiego wachlarza polskich artystów pozwolił brytyjskim widzom lepiej zrozumieć waszą kulturę i kierunek rozwoju polskiej sztuki współczesnej – dodaje Craddock.

Art & Biznes
Art & Biznes

Brytyjskie media zwróciły także uwagę, że Polska jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków sztuki w Europie, przyciągającym uwagę wielu kolekcjonerów i inwestorów. Według analiz firmy konsultingowej Deloitte wartość transakcji na polskim rynku sięgnęła 100 milionów USD, zapewniając tym samym pozycję lidera w Środkowo-Wschodniej Europie.

Art & Biznes

„Polish Art Now: Presented by Abbey House” trwała od 3 do 10 czerwca 2013 roku i była pierwszą zbiorowa prezentacją prac polskich twórców w tym niezwykle znaczącym dla światowych artystycznych karier miejscu, jakim jest Saatchi Gallery w Londynie. Jak powiedział podczas wernisażu Jakub Kokoszka, prezes Domu Aukcyjnego Abbey House, wystawa w Saatchi Gallery stanowi symboliczne podsumowanie niemal trzech lat działalności firmy. Warto dodać, że również doskonale wskazuje kierunek, w jakim spółka zamierza podążać. Dom Aukcyjny Abbey House dąży do tego, aby współpracujący z nim twórcy stali się rozpoznawalni na międzynarodowej scenie sztuki. Wystawa „Polish Art Now” jest pierwszym tak znaczącym krokiem na tej drodze.

Art & Biznes

Tematy:

Nieprawidłowy email