Ubrania, które zmieniają kolor

Nicolas Bentel zainspirowany ekologią stworzył kolekcję Aerochromics. Ta unikatowa odzież informuje o rodzaju i poziomie zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Bluzy i t-shirty wchodzą w reakcję chemiczną z dwutlenkiem węgla, z roztoczami oraz cząsteczkami radioaktywnymi.

Foto: Materiały prasowe

Projektant z Nowego Jorku, Nicolas Bentel w swojej ostatniej kolekcji Aerochromics, zaprezntował ubrania zmieniające kolor w zależności od poziomu zanieczyszczeń zawartych w powietrzu. Nowa linia ubrań to efekt wieloletnich zainteresować projektanta ekologią. Bluzy i t-shirty wchodzą w reakcję z cząsteczkami radioaktywnymi, roztoczami oraz dwutlenkiem węgla.

Foto: Materiały prasowe Ubrania zmieniające kolor

Cechą charakterystyczną odzieży jest wzornictwo odzwierciedlające naturalne kształty atomów szkodliwych substancji. Zgodnie z ideą projektanta do informowania o wysokim poziomie zanieczyszczeń roztoczami kurzu wykorzystano podgrzewacze uruchamiające reakcję termiczną. Niebezpieczeństwo wynikające z odpadów radioaktywnych zostaje wykryte dzięki promieniom gamma.

Foto: Materiały prasowe Ubrania zmieniające kolor

Bentel do produkcji ubrań wykorzystał barwniki, zmieniające kolor dzięki redukcji tlenków metali oraz reakcji utleniania. Obie reakcje nie są trwałe, a w optymalnych warunkach kolor ubrań wraca do stanu pierwotnego.

Inteligenta odzież obejmuje swoim zasięgiem coraz większą ilość sfer ludzkiego życia. Na rynku istnieją już koszulki informujące o nastroju jej posiadaczy oraz bikini wchłaniające zanieczyszczenia z wody podczas kąpieli.

Połączenie ubrań z najnowszymi technologiami jak w przypadku kolekcji Aerochromics z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej. Zastanawiamy się, jaki wzór znalazłby się na koszulkach w Krakowie?

Tematy:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 









Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

~aWWyshhffnWcdpIQx : LUz6Gw http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
28 lis 17 23:52
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Nieprawidłowy email