Surfing, czyli życie w zgodzie z oceanem

Kitesurfing, windsurfing, czy surfing to ostatnio najpopularniejsze formy spędzania czasu na wakacjach.

Foto: istock

Surfing do Europy trafił ze słonecznych Hawajów. Najpierw na dobre zadomowił się we Francji, a następnie szybko rozprzestrzenił się na całą Europę. I choć dziś to południowo-zachodnia Francja (głównie miasto Biarritz) przyciąga najwięcej wielbicieli tego sportu, to do surfingu przekonują się kolejne kraje.

Foto: East News Surfing

W Polsce kultura surfingowa rozwija się głównie na Helu, choć tu nie zawsze pogoda dopisuje. Dzięki tanim liniom można jednak spróbować swoich sił w cieplejszych krajach, na przykład w Portugalii, Grecji, Maroko, czy Afryce.

Foto: East News Surfing

Surfing to sport niepozbawiony adrenaliny. Jego miłośnicy lubią podkreślać, że to dyscyplina wyczynowa dla osób, które nie boją się prędkości i wysokości. Deska surfingowa lubi płatać figle i wynosić sportowca wysoko na morskich falach. Większość ludzi bez tego klimatu nie wyobraża sobie wakacji. Sportowcy żyją zdrowo, bo surfing to również doskonały sposób na zadbaną sylwetkę. Wzmacnia mięśnie i dobrze wpływa na koncentrację. Po całym dniu treningu przychodzi przyjemne „zmęczenie” i poczucie, że dałaś z siebie wszystko.

Foto: istock Surfing

Moda na surfing niesie za sobą coś więcej – to cała kultura ubierania się, jedzenia i stylu życia. Jak lubią podkreślać surferzy, ich życie kształtuje ocean. Wstają rano, idą na plaże popływać, a wieczorem spotykają się z przyjaciółmi. Surfing to wspaniały sposób na to, by otworzyć się do ludzi, którzy również kochają ten sport.

Foto: istock surfing

Tematy:

Nieprawidłowy email