Ikona stylu: Anja Rubik

Anja Rubik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich top modelek. Znana jest ze świetnego stylu i wyczucia trendów. Jej sposób ubierania doceniany jest nie tylko u nas w kraju, co zaowocowało kilkoma wyjątkowymi projektami.

Anja Rubik to jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich nazwisk w branży mody. Na swoim koncie ma okładki dla najważniejszych tytułów, współprace ze znanymi projektantami, a także lukratywne kontrakty. Anja Rubik swoją karierę rozpoczęła w wieku 16 lat. Przełomem była zmiana fryzury. Ścięła włosy i od razu zauważona została przez najważniejszych dyrektorów castingów. Jej androgeniczna uroda spodobała się także Karlowi Lagerfeldowi, który uczynił z Polki jedną ze swoich muz. Dzięki znajomości z dyrektorem kreatywnym Chanel Anja poznała swojego przyjaciela Anthony’ego Vaccarello, który w tamtym czasie szkolił swój warsztat u boku Lagerfelda we włoskiem domu mody Fendi. Młody Belg po jakimś czasie założył własną markę i to właśnie Rubik wybrał na jej ambasadorkę. Modelka na czerwonym dywanie promowała jego projekty, a także stała się gwiazdą pierwszej kampanii.

Ale Anja to nie tylko gwiazda wybiegów i kampanii reklamowych, to także wzięta bizneswoman. Rubik prowadzi swój własny magazyn "25" oraz projektuje. Stworzyła kolekcję ubrań dla polskiej marki Mohito, francuskiego Uniqlo, a także wspólnie z Giuseppe Zanottim zaprojektowała limitowaną kolekcję butów. Rubik udziela się także w sektorze beauty i razem z rodzimą marką Inglot skomponowała zapach Original by Anja Rubik.

Na wielkie gale i oficjalne wyjścia wybiera głównie kreacje ze światowych wybiegów – Chanel, Anthony Vaccarello, Balmain, Pucci, Roberto Cavalli oraz Elie Saab. Jej styl na co dzień od lat pozostaje niezmienny. W jej szafie znajdziemy rzeczy z rockowym pazurem: skórzane kurtki i spodnie, skinny jeans, marynarki, botki, oversizowe swetry i koszule w męskim stylu. Jeśli decyduje się już na polskich projektantów, jej sercu bliskie są propozycje od Roberta Kupisza, Joanny Przetakiewicz, Gosi Baczyńskiej i Magdy Butrym. Zobaczcie jej najciekawsze stylizacje.

Tematy:

Nieprawidłowy email