Ikona stylu: Michelle Obama

Michelle Obama przejdzie do historii. To jedna z najbardziej wyrazistych postaci, które w ostatnich latach pojawiły się w Biały Domu. Zobaczcie, jak zmieniał się styl Pierwszej Damy przez okres prezydentury Baracka Obamy.

Wybory prezydenckie w USA już za pasem, ale już dziś możemy stwierdzić, że Michelle Obama to jedna, zaraz po Jackie Kennedy Onassis, z najbardziej stylowych i wyrazistych Pierwszych Dam, jakie miały okazję zamieszkać w Białym Domu.

Michelle Obama przez te ostatnie lata wprowadziła nowe standardy, a rola Pierwszej Damy za jej czasów bardzo ewoluowała. Dotyczy to także stylu, w jakim się nosiła. Obama w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek uwielbia bawić się modą. Będąc wierna sprawdzonym krojom, które dobrane były do jej sylwetki. Talia zaznaczona paskiem lub też z odcięciem na kreacji. Długość spódnicy do pół łydki lub za kostki. Jeśli spodnie to szerokie, zestawione z krótkimi żakietami lub też sweterkami. W jej stylizacjach zawsze główną rolę odgrywał kolory: czerwień, filolet, a także różnie odcienie niebieskiego. Nie brakowało także wzorów - graficznych lub też kwiatowych. Pierwsza Dama zawsze uwielbiała eksponować ramiona, czy to za sprawą gorsetowych kreacji, czy też przeróżnych zdobień – kokard, czy też drapowań, które również pojawiały się niżej, w celu zaznaczenia talii.

Michelle Obama w odróżnieniu od swoich przeciwniczek uwielbiała także ubrania od młodych projektantów lub też europejskich domów mody. Przy wyborze stylizacji nie ograniczała do kreacji Oscara De La Renty czy też Caroliny Herrery. Pośród jej modowych wyborów pojawiły się kreacje od Jasona Wu, VersaceKenzo, Naeem Khan, Alexander McQueen, Isabel Toledo, Comme Des Garçons.

Nam jednak najbardziej zapadną w pamięć przepiękne suknie balowe, w których przyjmowała gości na oficjalnych kolacjach w Białym Domu. Szczególnie ta ostatnia, złota, projektu Atelier Versace.

Foto: Getty Images Michelle Obama

Czy też dwie - biała i czerwona - autorstwa Jasona Wu, w których wykonywała pierwszy taniec pary prezydenckiej.

Foto: Getty Images Michelle Obama

Wśród stylizacji Michelle Obamy przez te lata pojawiały się także propozycje z sieciówek, a przede wszystkim jej ukochane Conversy, których w swojej garderobie miała kilka kolorów. Zdarzało się jej również, podobnie jak Kate Middleton, że bez skrępowania publicznie prezentowała się kilka razy w tych samych stylizacjach.

Tematy:

Nieprawidłowy email

Ikona stylu: Michelle Obama (slajd 1 z 28)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego