Najdroższe buty świata

Takiego pantofelka nie powstydziłaby się żadna księżniczka. Wysadzane 21 białymi diamentami, o łącznej wielkości około 18 karatów, szpilki warte są – bagatela – 276 tysięcy funtów. Przedstawiamy najdroższe na świecie buty.

EAST NEWS

Stworzyła je nowozelandzka projektantka – Katherine Wilson we współpracy z Sarą Hutchings. Pierwsza artystka odpowiedzialna jest za projekt i ostateczny wygląd pantofli, druga pani odpowiadała za wybór odpowiednich kamieni z ramienia firmy jubilerskiej. Obie chciały stworzyć buty, które będą połączeniem luksusowego designu z marzeniami o bajce o Kopciuszku. A jak się kończy spełnianie kobiecych fantazji? Do stworzenia butów użyto 21 białych diamentów, o łącznej wielkości około 18 karatów. Wartość „kopciuszkowych bucików” sięga 276 tysięcy funtów, tym samym zyskały one miano najdroższych butów na świecie.

EAST NEWS

Drogę do pracowni Katherine Wilson diamenty przebyły w prawdziwie królewskiej eskorcie. Zanim trafiły na miejsce, pracownia została kilkakrotnie sprawdzona. Ręczne wysadzanie pantofli zajęło 50 godzin – przez cały ten czas wynajęta była ochrona, która czuwała nad bezpieczeństwem projektantki i drogocennych ozdób.

EAST NEWS

Buty zostały stworzone z myślą o organizacji Ronalnd McDonald House Charity, która organizuje aukcje charytatywne na rzecz szpitali pediatrycznych oraz opiekuje się rodzinami ciężko chorych dzieci, które są w trakcie leczenia.

Wszystko wskazuje na to, że diamentowe pantofelki Katherine Wilson zdeklasowały buty stworzone przez Christophera Michaela Shellisa. Złote szpilki z dodatkami diamentów i brylantów, które stworzył brytyjski projektant, warte są 140 tysięcy funtów i do tej pory to one były najdroższymi butami na świece. Jak widać, „kopciuszkowe pantofle” niemal dwukrotnie przebiły swoje poprzedniczki, co niemalże zapewnia im obecność w Księdze Rekordów Guinessa.

EAST NEWS

Tematy:

Nieprawidłowy email