Modowa wróżka: Patricia Field

Patricia Field, jedna z najsłynniejszych stylistek na świecie. To ona stoi za kreacją wizerunku Carrie Bradshaw z serialu „Seks w Wielkim Mieście”, a także za zapadającą w pamięć szafę Meryl Streep w kinowym hicie „Diabeł ubiera się u Prady”.

GettyImages-125056304

Patricia Field to projektantka, a także właścicielka butiku, który mieści się w Greenwich Village w sercu jej ukochanego miasta, Nowym Jorku. Sławę zyskała jako autorka kostiumów do kultowego serialu „Seks w Wielkim Mieście”.  Na plan produkcji HBO trafiła za sprawą Sarahy Jessiki Parker, z którą wcześniej współpracowała przy obrazie „Rapsodia Małżeńska”. To właśnie Field odpowiedzialna jest za stworzenie najbardziej kultowych stylizacji czterech przyjaciółek, pięknych i niezależnych kobiet - felietonistki i pisarki Carrie Bradshaw, agentki PR Samanthy Jones, marszanda Charlotte York i prawniczki Mirandy Hobbes.

All-ONS_00702769-Sarah_Jessica_Parker_Kim_Cattrall_Kristin_Davis_Cynthia_Nixon

Szukając inspiracji do serialu, projektantka bacznie obserwowała styl nowojorskich kobiet. Pomysł na ukochany naszyjnik „Carrie”, Field zaciągnęła ze stylu ubierania się młodych latynoskich dziewczyn z początku lat 90. Bradshaw i jej szafa to mieszanka wybuchowa. To dziewczyna z przedmieścia z dostępem do najnowszych i najgorętszych trendów ze światowych wybiegów. W jej garderobie roiło się od szpilek, oczywiście tych z najwyższej półki - Manolo Blahnik, Christian Louboutin, Jimmy Choo. A także kreacji takich marek jak Burberry, Gucci, Chanel, Oscar de la Renta, Diane von Furstenberg, Fendi, Dolce & Gabbana, czy też Prada. Wszystkie, wybrane przez Field, stylizacje odzwierciedlały nastrój bohaterki oraz atmosferę panującą w danym czasie w Wielkim Jabłku.

SATC/ONS.pl

To również Patricia razem z Parker przekonały producentów, żeby w czołówce Carrie pojawiła się w jasnoróżowym tank topie i spódnicy tutu, którą stylistka znalazła w jednym z nowojorskich second-handów.

Foto: Getty Images GettyImages-51147404

Po zakończeniu serialu Field zaangażowana została do stworzenia kostiumów do takich kinowych produkcji, jak: „Diabeł ubiera się u Prady”, „Wyznania Zakupoholiczki”, serialu „Brzydula Betty”, a także dwóch pełnometrażowych filmów „Seks w Wielkim Mieście”. Za stylizacje przygotowane dla Meryl Streep, jako demonicznej redaktor naczelnej magazynu o modzie, Patricia otrzymała między innymi nominację do Oscara. Jest także autorką kostiumów do rewii na lodzie, Intimissimi on Ice.

All-ONS_00200339-Meryl_Streep

Nieprawidłowy email