Modowa wróżka: Giovanna Battaglia

Jej zdjęcia często pojawiają się na najpopularniejszych blogach o modzie ulicznej. Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie między innymi jej osoba spopularyzowała modę na tego typu zdjęcia. O kim mowa? Oczywiście o jednej z najlepszych stylistek w branży, Giovannie Battaglii.

Foto: Getty Images

Giovanna Battaglia jest stylistką i dziennikarką mody w kilku światowych tytułach. Uważana jest także za jedną ze współczesnych it-girl. Pochodząca z Włoch Battaglia od kilku lat mieszka w Nowym Jorku i prywatnie spotyka się z synem Carine Roitfeld - kuratorem sztuki Vladimirem Restoin Roitfeldem.

36-letnia, urodzona w Mediolanie, Giovanna od kilku lat wyznacza trendy. To ona zwróciła uwagę na fotografię street style i to dzięki niej styl najpopularniejszych dziennikarek i stylistek śledzony jest przez miliony fanów. Giovanna pracowała w wydawnictwie Conde Nast ponad 8 lat, gdy pewnego dnia jej zdjęcie pojawiło się na blogu The Sartorialist.

Swoją przygodę z modą rozpoczęła jako modelka. Było to jedyny sposób, żeby dostać się do tego świata, dla dziewczyny, która nie znała w tej branży nikogo. Tak właśnie natrafiła na słynny włoski duetu Dolce & Gabbana. Szybko stała się ich muzą i tak zostało do dziś. Współpracuje z nimi przy pokazach, kampaniach, pojawia się na ich wszystkich eventach. Jednak kariera na wybiegu szybko się jej znudziła. Interesowało ją bardziej kreatywne zajęcie. I tak rozpoczęła pracę w roli stylistki. W wieku 22 lat przypadkowo natknęła się na Annę Dello Russo, którą kiedyś poznała na jednej z sesji dla włoskiego wydania Vogue’a. Dello Russo zaproponowała Battaglii współpracę w L’Uomo Vogue. W ciągu kilku lat Giovanny kariera nabrała rozpędu. Była naczelną wydań "Vogue Pelle" i "Vogue Gioiello". Jednak to było nadal za mało. Pewnego dnia stwierdziła, że czas na zmiany. Spakowała walizki i wyjechała do Nowego Jorku, gdzie pracuje jako freelancer, między innymi dla magazynu "W".

Jak przystało na prawdziwą Włoszkę, jej stylu nie można nazwać minimalistycznym. Sama przyznaje, że uwielbia przepych. W końcu uczyła się od najlepszych. Jej mentorką, prywatnie przyjaciółką, jest przecież sama Anna Dello Russo, szefowa działu moda najbardziej kolorowego i szalonego wydania Vogue’a - „Vogue Nippon”. Często słyszy, że jej styl to „prozac na szarość dnia codziennego” i przyznaje, że to dla niej największy komplement. Uwielbia kolory i tak też pracuje. Uważa bowiem, że czerń kojarzy się z żałobą.

Tematy:

Nieprawidłowy email