Wielkie cięcia sezonu, czyli 13 powodów, dla których warto pójść do fryzjera

Modne fryzury - ściąć włosy czy nie? – to pytanie w głowie każdej kobiety pojawia się choćby raz na sezon i nie ma w tym nic dziwnego. Kobieta zmienną jest, a zmiana fryzury to jak wymiana szafy z zimowej na letnią.

Foto: Zdjęcia własne Getty Images / East News - grafika - Ola Nagel / VU MAG

Chcesz ściąć włosy, ale masz wątpliwości?

Nie wiesz jaka fryzura jest najmodniejsza. Nie masz pojęcia, co będzie pasować do ciebie – twojego kształtu twarzy, stylu czy osobowości? Nie wiesz, czy Twoja zmiana powinna być lekka (z długich na półdługie) czy naprawdę spektakularna (z długich na mega krótkie)?

Cóż odpowiedź rzeczywiście nie jest prosta, ale chyba jest coś, co pomoże ci zbliżyć się do niej. Musisz wiedzieć, że lato to rzeczywiście najlepszy czas na zmiany, w tym również na fryzjerskie metamorfozy. Jednak ważne, aby twoja przemiana wypływała z twoich i tylko twoich potrzeb. Nie kieruj się tym, co doradzają ci: fryzjer, sąsiadka, a nawet siostra czy przyjaciółka. To ty będziesz chodzić z nową fryzurą na głowie, a nie oni. Zatem jeśli pragniesz dużej zmiany, nie bój się i po prostu zetnij włosy! Jeśli chcesz lekko odświeżyć swój wizerunek postaw na mini przemianę i z włosów długich przerzuć się na modnego WOB-a lub LOB-a.

Może do zmiany fryzury zainspirują cię gwiazdy? Zobacz, kto w ostatnich miesiącach ściął włosy!

Zobacz modną fryzurę KATE MARA

Foto: East News

Jedną z ostatnich gwiazd, które postanowiły ściąć włosy jest Kate Mara. Swoją nową, bardzo króciutką fryzurę, pokazała światu kilkanaście dni temu i moim zdaniem wygląda naprawdę ciekawie!

Zobacz modną fryzurę ZOE KRAVITZ

Foto: East News

Kate Mara wybrała cięcie pixie, a tymczasem Zoe Kravitz, którą kojarzysz z etnicznych warkoczyków, postawiła na klasycznego boba. Szybko jednak powróciła do swojej wcześniejszej fryzury...

Zobacz modną fryzurę JENNIFER LOPEZ

Foto: East News

Maj był miesiącem wielkich fryzjerskich przemian. Pod nożyczki poszła nie tylko fryzura Zoe Kravitz, ale też Jennifer Lopez. Gwiazda skróciła włosy do ramion na modnego LOB-a.

Zobacz modną fryzurę TYRA BANKS

Foto: East News

Tymczasem Tyra Banks poszła na całość i z długich włosów przerzuciła się na fryzurę „shaggy pixie” – chłopczycę z dłuższą, asymetryczną grzywką. Mam wrażenie, że ta fryzura bardziej pasuje do osobowości gwiazdy i dodała jej energii!

Zobacz modną fryzurę DAKOTA JOHNSON

Foto: Zdjęcia własne Getty Images / East News - grafika - Ola Nagel / VU MAG

Jedną z najbardziej udanych metamorfoz jest ta, którą przeszła w kwietniu Dakota Johnson. Gwiazda ścięła włosy na klasycznego boba.

Zobacz modną fryzurę JESSICA ALBA

Foto: East News

I jeszcze jedno cięcie na WOB-a, czyli fryzjerska kosmetyka Jessiki Alby. Wiosną tego roku gwiazda zamieniła długie włosy na radosną, falującą półdługość.

Zobacz modną fryzurę LILY COLLINS

Foto: East News

W tym sezonie na czerwonych dywanach niewiele było spektakularnych cięć, ale jedną z najodważniejszych gwiazd w tym temacie była Lily Collins, która w lutym ścięła włosy na krótko.

Zobacz modną fryzurę MARGOT ROBBIE

Foto: East News

Półdługie włosy mają w sobie coś bardzo dziewczęcego, a jednocześnie bardzo kobiecego. Wie o tym doskonale Margot Robbie, która swojego dłuższego LOB-a zaprezentowała na gali rozdania Oscarów. Moim zdaniem wyglądała jak milion dolarów!

ZENDAYA COLEMAN

Foto: East News

Zendaya Coleman to jeden z największych fryzjerskich kameleonów. W lutym ścięła włosy na chłopczycę, aby później poeksperymentować z bobem a’la Kleopatra, etnicznymi warkoczykami i róznymi fryzurami zarezerwowanymi dla długich włosów. Ostatecznie powróciła do pixie – krótkich włosów, które zaprezentowała zaledwie kilka dni temu. Jestem bardzo ciekawa, co będzie dalej...

BROOKLYN DECKER

Foto: East News

Na cięcie zdecydowała się też Brooklyn Decker, która swoje długie blond fale zamieniła na falującego WOB-a.

SARAH HYLAND

Foto: East News

Z długością włosów eksperymentuje Sarah Hyland. Najpierw z długich hollywoodzkich fal przerzuciła się na dłuższą wersję boba, aby następnie jeszcze nieco je skrócić.

- To czas na loba! – napisała gwiazda na Instagramie, pod zdjęciem dokumentującym jej fryzjerską metamorfozę.

EMILIA CLARKE

Foto: East News

Włosy ścięła ostatnio również gwiazda serii “Gra o tron” Emilia Clarke, która jeszcze w czerwcu zaprezentowała światu swoją nową fryzurę. Zobacz całą pasiastą stylizację gwiazdy!

PATRYCJA KAZADI

Foto: MW Media

Fryzjerskie spektakularne metamorfozy zdarzają się też w polskim show-biznesie. Zdecydowanie najsłynniejszą w tym sezonie była nowa fryzura Patrycji Kazadi, która zgoliła włosy na łyso. Nie był to pierwszy raz w życiu gwiazdy, bo Patrycja Kazadi uwielbia fryzjerskie metamorfozy i nic nie jest jej obce: obcinanie, rozjaśnianie, prostowanie, przedłużanie. Miała na głowie już chyba wszystko, łącznie z kilkunastoma perukami! Teraz ma króciutką blond fryzurę, której podstawą są rozjaśnione, naturalne włosy. Wygląda na to, że ta fryzura to chwila oddechu w jej fryzjerskich przemianach…

I co? Masz już pomysł na własną fryzjerską metamorfozę? Niezależnie od tego, jaką fryzurę wybierzesz, latem 2015 postaw na pielęgnację i ochronę włosów! To bardzo ważne, nie tylko na plaży!

Tematy:

Nieprawidłowy email