Marki, które kochała Marilyn Monroe

Marilyn Monroe od lat uchodzi za ikonę kina i elegancji. Jej charakterystyczny styl po dziś dzień inspiruje światowych kreatorów mody. Fascynaci jej osoby już dawno rozłożyli na czynniki pierwsze szafę tej hollywoodzkiej gwiazdy. Których projektantów kochała Marilyn i bez jakiej torebki nie ruszała się z domu?

Foto: Getty Images

Szpilki

Salvatore Ferragamo. Szpilki tego włoskiego domu mody ikona kina lat 50. nosiła zarówno na planie, jak i poza nim; obowiązkowo na 10 cm obcasie. Mistrz Salvatore osobiście zaprojektował dla Monroe 40 modeli butów. 30 z nich zaprezentowanych zostało na wystawie w muzeum Ferragamo we Florencji. Kopytko wykonane na potrzeby szybszej realizacji zamówień dla gwiazdy, do tej pory jest jednym z najważniejszych eksponatów w archiwum marki.

Ubrania

Na planie wierna była kreacjom stworzonym przez projektanta i kostiumografa Williama Travilla. To właśnie on był autorem różowej kreacji, w której Marilyn Monroe zaśpiewała „Diamonds Are a Girl’s Best Friend”, a także białej koktajlowej sukienki z filmu „Słomiany wdowiec”, która zlicytowane została za 5,6 miliona dolarów. Natomiast prywatnie, Marilyn uwielbiała Lanvin oraz jerseyowe sukienki od Emilio Pucci. W jednej z nich, w kolorze zielonym, została także pochowana.

Foto: Materiały prasowe Marilyn Monroe w „Słomianym wdowcu”

Perfumy

Wszyscy wiemy, że Marilyn Monroe kochała Chanel No 5, a jej słynna wypowiedź, “Spać chodzę tylko w perfumach Chanel No. 5″, na stałe zapisała się na kartach historii. Jednak mało kto wie, że oprócz słynnego No 5, Marilyn używała jeszcze takich perfum jak Jean Patou Joy i Lanvin Arpège. Są to również kompozycje zapachowe, które powstały na przełomie lat 20. i 30.

Torebki

Marilyn Monroe kochała się w torebkach od Emilio Pucci, a także jako jedna z pierwszych gwiazd w Hollywood zaczęła nosić i używać toreb paryskiego domu mody Louis Vuitton. W jej kolekcji znalazło się także kilka kufrów podróżnych zaprojektowanych specjalnie dla niej, a które aktorka otrzymała w prezencie od swoich adoratorów.

Tematy:

Nieprawidłowy email