Prosto z ekranu: Robin Wright jako Claire Underwood z "House of Cards"

Pewna siebie, inteligentna i zawsze nienagannie ubrana. Claire Underwood to kobieta idealna. Jej styl pokochały miliony kobiet na całym świecie. Zajrzyjmy do jej szafy!

Foto: Materiały prasowe

Zacznijmy trochę przewrotnie. Czy poznajecie tę młodą hippiskę z filmu "Forrest Gump"? Tak, to nasza elegancka Robin Wright, znana głównie z serialu "House of Cards", gdzie gra panią Underwood – kobietę, która inspiruje cały świat! Poznajmy ją bliżej.

Foto: Materiały prasowe Claire Underwood

Claire Underwood to dbająca o siebie kobieta w średnim wieku. Codziennie uprawia jogging, pije mleko, a papierosa pali wyłącznie z mężem – i to na pół! To kobieta biznesu, która całkowicie poświęciła się karierze. Inteligenta, ambitna i wspierająca swojego męża. Jej wizerunek jest równie perfekcyjny, jak jej życie. Nie ma w nim miejsca na pomyłkę, lekko za dużą koszulę lub jakiekolwiek niedociągnięcie. Wydaje się nudny? W końcu wiele kobiet biznesu chodzi ubranych podobnie! Jednak Claire Underwood robi to tak, że nie da się od niej oderwać oczu, a wszystkie ubrania wyglądają jak szyte na miarę. Poznajmy szczegóły, które powodują, że Claire Underwood zawsze wygląda idealnie, a jej wizerunek jest nieskazitelny.

Claire zawsze jest elegancka. Uwielbia obcisłe kroje, które podkreślają jej nienaganną figurę. Jej szafa pełna jest ołówkowych spódnic, eleganckich koszul, taliowanych żakietów i prostych sukienek przed kolano. Zazwyczaj zakłada do nich klasyczne, czarne szpilki, które podkreślają jej zgrabne nogi. Czasem decyduje się na luźne, męskie koszule i eleganckie spodnie. Często podkreśla talię delikatnymi paskami i uwielbia miękkie materiały, takie jak jedwab. Ciekawy dekolt, zaszywka przy szyi, delikatna kokarda – to najwyższa forma ekstrawagancji według Claire Underwood. Jej styl jest kwintesencją minimalizmu, biznesowej elegancji i przede wszystkim wyrafinowania. Aż trudno wyobrazić ją sobie w jeansach!

Foto: Materiały prasowe Claire Underwood

"Less is more" to podstawowa zasada stylu pani Underwood. Claire prawie w ogóle nie nosi dodatków. Bez skutku można szukać sceny, w której miałaby na sobie kilka bransoletek, ogromny wisior lub cokolwiek na głowie. Ogranicza się do noszenia klasycznego zegarka, delikatnych kolczyków i oczywiście obrączki. Ta elegancka kobieta unika ekstrawagancji i sięga po klasyczne zestawy. Nie ma tu miejsca na przepych zarówno w doborze dodatków, jak i garderoby.

Foto: Materiały prasowe Claire Underwood

Nie zobaczymy jej nigdy w kolorowych ubraniach. Unika również wzorów i rozmaitych deseni. Kolorystyka jej szafy utrzymana jest w harmonijnym porządku. Znajdziemy w niej odcienie szarości, beże, czerń, biel, klasyczny granat i błękity. Nie bez znaczenia jest również jej fryzura. Krótko ścięte blond włosy podkreślają piękną szyję i powodują, że wygląda poważniej i jeszcze bardziej elegancko. Choć ubiera markowe ubrania, głównie takich marek jak Calvin Klein, Dior, Ralph Lauren (słynna różana sukienka z trzeciego sezonu), trudno znaleźć na nich widoczne metki. Jak powiedział w jednym z wywiadów kostiumograf Tom Broecker:

"Ubrania Claire są jak jej pancerz jak tarcza. Z jednej strony, musi ubierać się dobrze, bo jest żoną kongresmena, z drugiej, musi być dyskretna, bo prowadzi organizację non-profit".

Foto: Zdjęcia własne VU MAG Claire Underwood

Tak stworzony wizerunek całkowicie odzwierciedla charakter Claire. Jest silny i kobiecy, elegancki i dyskretny, i tak jak wszystko, co robi Claire – przemyślany pod względem najdrobniejszego szczegółu. Tak samo, jak w życiu, w wizerunku pani Underwood, nie ma miejsca na pomyłkę.

Tematy:

Nieprawidłowy email