BEST LOOK: Cate Blanchett w kostiumie Giorgio Armani

Klasyczne połączenie black and white moda potrafi odczytać na tysiące różnych sposobów. Oto jeden z najnowszych, bardzo ciekawych przykładów.

Foto: East News/Getty Images

W roli głównej Cate Blanchett, a właściwie jej biało-czarny kostium z kolekcji Giorgio Armaniego, inspirowany kostiumem do karate. Okazją do jego zaprezentowania była jubileuszowa impreza Giorgio Armaniego, a dokładnie 40-lecie istnienia włoskiej marki.

Gala odbyła się kilka dni temu w Mediolanie i zgromadziła wiele znakomitych gości, nie tylko z Włoch, ale również z całego świata. Wśród najbardziej znanych gwiazd wieczoru Cate Blanchett, twarz linii perfum Si Giorgio Armani, która na ten wyjątkowy wieczór wybrała biały kostium, przełamany plamą czerni.

Foto: Getty Images

Ta plama czerni to wiązanie, przypominające czarny pas karate. Wygląda to nie tylko ciekawe, ale dodatkowo świetnie budował całą sylwetkę, znacznie zmniejszając optycznie obwód w talii.

Jak na kostium Giorgio Armaniego przystało, całość była genialnie skrojona. Górna część to marynarka przypominająca kształtem kimono. Dolną część stanowiły proste spodnie z kantem.

Aktorka połączyła tę czarno-białą stylizację z czarnymi szpilkami. Do tego świetlisty, ale bardzo naturalny makijaż i romantyczna fryzura. Choć Cate Blanchett nie była jedyną „białą damą” jubileuszowego wieczoru Giorgio Armaniego, moim zdaniem to ona wygląda najlepiej. W tej jednej, pozornie prostej stylizacji, zaistniało wszystko, co kocham w stylu Cate Blanchett – elegancja, szyk i odrobina artystycznej awangardy!

Tematy:

Nieprawidłowy email