BEST LOOK: Caroline de Maigret w marynarce Thomsen Paris

Kto jest gwiazdą dzisiejszego BEST LOOK-a? To Caroline de Maigret - współautorka książki "Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś". Zobaczcie jej wyjątkowo paryską stylizację!

materiały prasowe

„Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś” – to książka, która w ciągu kilku ostatnich tygodni bije rekordy popularności na całym świecie. Porady, spostrzeżenia i zabawne anegdoty z paryskiego życia czterech przyjaciółek – to zupełnie nowa jakość na księgarskiej półce z napisem: „PORADNIKI”.

Kilka dni temu miałam okazję poznać dwie słynne paryżanki – Caroline de Maigret i jej przyjaciółkę Sophie Mas, które przyleciały do Polski w związku z promocją książki.

- Jak ona to robi? – pomyślałam, gdy zobaczyłam Caroline de Maigret, która wstała o piątej rano, aby wsiąść w samolot, przylecieć do Warszawy i spotkać się z nami punktualnie o jedenastej?!

materiały prasowe

Nie miała na sobie nic szczególnego. Makijaż bardzo naturalny. Włosy właściwie nie ułożone. Cóż… taki zestaw teoretycznie nie mógłby pojawić się w naszym cyklu BEST LOOK, ale nie w przypadku Caroline de Maigret! Wszystko to, co tego przedpołudnia miała na sobie, było kwintesencją współczesnej paryżanki!

materiały prasowe

– Dziewczyny z Nowego Jorku czy Londynu zawsze wyglądają perfekcyjnie – mówi Caroline de Maigret. - Każda stylizacja dopracowana jest w najmniejszych szczegółach. Paryżanki w tej kwestii są zupełnie inne. Uwielbiamy modową swobodę i nieprzewidywalność. Jesteśmy dziećmi obyczajowej rewolucji 1968 roku, a więc nam nie wypada poświęcać zbyt wiele czasu modzie czy urodzie. I oto jesteśmy! – dodaje Caroline.

materiały prasowe

Choć jak twierdzi, Paryżanki nie lubią epatować metkami, zdradziła mi co tego dnia miała na sobie. Sweter pochodzi z domu mody Balenciaga, Do tego dżinsy z BLK DNM i lakierowane jazzówki unisex z kolekcji Church Shoes. Gwiazdą stylizacji jest welurowy żakiet z Thomsen Paris.

– Żakiet to podstawa w szafie każdej paryżanki! – twierdzi Caroline de Maigret. - W modzie nie chodzi o pieniądze czy luksusowe metki. Wystarczy jeden mocny akcent, aby stworzyć świetną stylizację. Jak moja marynarka!

Caroline de Maigret uwielbia casualowe zestawy, które są nie tylko wygodne, ale też bardzo uniwersalne. Można je modyfikować w ciągu dnia za pomocą dodatków czy makijażu.

- Tak robią paryżanki! – zapewnia.

materiały prasowe
VU MAG

Zatem dziś nasz BEST LOOK wyjątkowo paryski! Coś dla dziewczyny, która lubi modę, ale nigdy nie jest fashion victim, która ma swój styl, ale nigdy nie jest przestylizowana.

– To nie ty masz podążać za trendami serwowanymi przez największych kreatorów mody. To oni mają podążać za Tobą! – podsumowuje Caroline de Maigret.

VU MAG

Więcej modowych i także życiowych rad znajdziecie w świetnej książce „Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś”. Polecam!

Zobacz też wywiad z Caroline de Maigret na VU MAG!

Tematy:

Nieprawidłowy email