Stylowe córki polityków

W przeciwieństwie do gwiazd i celebrytów w centrum uwagi znalazły się mimo woli. Co więcej, są pod ciągłym ostrzałem fotoreporterów, a dziennikarze obserwują i komentują każdy ich krok. Aleksandra Kwaśniewska, Katarzyna Tusk i Kinga Duda muszą uważać na każde słowo i każdy gest – w ich przypadku nie ma miejsca na najmniejsze potknięcie, także modowe. Jak godzą dyplomatyczny protokół z przyziemnym, kobiecym zamiłowaniem do ubrań? Zobaczcie nasz przegląd stylu najsłynniejszych córek polskich polityków.

Foto: East News

Wbrew pozorom życie dzieci polityków nie jest usłane różami. Ich młodość kończy się wraz z początkiem kariery rodziców. Zwłaszcza gdy sprawują najważniejsze funkcje w państwie. Od potomków prezydentów, czy premierów oczekuje się więcej, niż od ich rówieśników: muszą być bardziej ostrożne w wypowiadanych słowach i doborze towarzystwa, w którym się obracają. W ich przypadku nie ma miejsca na „błędy młodości”. Dlatego tak wielkie zaskoczenie wzbudził udział Aleksandry Kwaśniewskiej w popularnym show „Taniec z Gwiazdami”. Fakt, że jej ojciec, Aleksander Kwaśniewski, wówczas nie był już urzędującym prezydentem, nie miał najmniejszego znaczenia. W wieku 25 lat wciąż była postrzegana jako wychowywana pod kloszem córeczka tatusia. Jednak Ola oprócz predyspozycji do tańca pokazała także to, czego nikt się po niej nie spodziewał: wolę walki, pokorę i skromność. Widzowie obdarzyli ją sympatią, a Ola wraz z Rafałem Maserakiem zajęli drugie miejsce w 3. edycji tanecznego show. Te wszystkie okoliczności spowodowały, że Aleksandra Kwaśniewska stała się jedną z czołowych gwiazd polskiego show-biznesu. Ludzie byli jej ciekawi, a ona wiedziała jak dozować informacje na swój temat. Doskonale wykorzystała swoje pięć minut, by zacząć nową drogę zawodową. Od tamtego czasu Aleksandra Kwaśniewska już jako dziennikarka pojawiała się w wielu programach TVN, była współprowadzącą program „Mała Czarna” w TV4, prowadziła autorski program w stacji radiowej i przeprowadza wywiady z gwiazdami dla magazynu VIVA. I choć ostatnio nieco wycofała się z życia publicznego, wciąż jest jednym z gorętszych nazwisk w środowisku. Wizerunek Aleksandry Kwaśniewskiej jest kompletny – ot, sympatyczna, inteligentna dziewczyna z sąsiedztwa, z którą można się pośmiać i porozmawiać na każdy temat. Do tego niesłychanie piękna, zadbana i zawsze doskonale ubrana. Piękne, szczupłe nogi są jej asem w rękawie. Jak ona to robi?

Foto: East News

Zapewne zdziwi was fakt, że Ola nie korzysta z usług stylistki. Zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia ubiera się sama. Deklaruje, że najnowsze trendy nie spędzają jej snu z powiek i raczej rzadko ma czas na przeglądanie modowych magazynów. „Podziwiam dziewczyny, które potrafią się fajnie ubrać, ale ich nie naśladuję. W moim przypadku zawsze wygrywa wygoda, dlatego tak często można mnie zobaczyć w legginsach i krótkich, ale luźnych sukienkach” - powiedziała Aleksandra w rozmowie z VU.

Rzeczywiście legginsy okalające szczupłe nogi stały się jej znakiem rozpoznawczym. Do nich Ola dobiera luźne góry, bądź wspomniane tuniki. Mówi, że ma mało ubrań w szafie, a na zakupy wybiera się raz w roku. Aleksandra Kwaśniewska ma jednak pewną modową  słabość: „Mam szczególny sentyment do rzeczy, które odziedziczyłam po mamie lub babci - jedwabny szlafrok w kwiaty, zamszowa mini, czy stare broszki” – nic dziwnego, w końcu Jolanta Kwaśniewska uznawana jest za polską ikonę stylu i jedną z najbardziej eleganckich kobiet w naszym kraju. Jednak gust modowy oprócz mamy, wykształtowała jej także Katherine Hepburn, którą Ola ceni za nonszalancję połączoną z męskim stylem.

Foto: East News

Dzięki programowi „Taniec z Gwiazdami” Polska bliżej poznała także Katarzynę Tusk. Był rok 2007, a jej ojciec, Donald Tusk przejmował wówczas funkcję Prezesa Rady Ministrów. Udział w tanecznym show wystawił Kasię na świecznik, z którego szybko uciekła, jakby nieco oparzona zainteresowaniem, jakie pojawiło się wokół jej osoby. Powróciła do świadomości Polaków z dużym przytupem. Założyła blog „Make Life Easier”, który dziś jest chyba najlepiej poczytalnym, a na pewno najlepiej prowadzonym blogiem modowym w Polsce. „Córka premiera jest blogerką? Zajmuje się tak płytkimi sprawami, jak moda i ubrania?” – komentowali złośliwi. Kasia udowodniła jednak, że ciężką pracą można osiągnąć spektakularny sukces. W jej przypadku moda jest nie tylko pasją, ale także sposobem na zarabianie (niemałych) pieniędzy.

Foto: East News

„Moje przyjaciółki twierdzą, że to już podchodzi pod natręctwo. Uwielbiam paski w każdym wydaniu – na bluzkach, swetrach, t-shirtach, sukienkach, a nawet na pościeli” – czytam w najnowszym wpisie na blogu Kasiu, który jest absolutną skarbnicą wiedzy na temat jej stylu. Jaki on jest? Delikatny, ale kobiecy. Często wręcz dziewczęcy. Nie wiem, jak ona to robi, ale nawet w zwykłych jeansach i koszulce wygląda bardzo atrakcyjnie. Od czasu do czasu Kasia skusi się na króciutką sukienkę, za to często stawia na koronki. Potrafi odnaleźć się w seksownych i sportowych ubraniach, a jej delikatne uroda doskonale ogrywa każdą stylizację.

Kasia unika mediów jak ognia, rzadko udziela wywiadów, prawie w ogóle nie pojawia się na ściankach. Jej strategia funkcjonowania w mediach jest bardzo skuteczna, dzięki czemu zainteresowanie jej osobą nie słabnie od kilku lat.

Jak potoczą się medialne losy Kingi Dudy, córki nowo zaprzysiężonego prezydenta RP? W porównaniu do pozostałych bohaterek, Kinga na pewno będzie miała najtrudniej. Media funkcjonują już zupełnie inaczej, niż jeszcze kilka lat temu, czego przedsmak mogliśmy obserwować podczas kampanii prezydenckiej. Wystarczyło jedno publiczne wystąpienie, by uwaga mediów skupiła się właśnie na niej.

Foto: East News

Złośliwi komentowali, że Kinga Duda „skradła show” swojemu tacie, a zwycięstwo w tej kampanii Andrzej Duda zawdzięcza właśnie córce i żonie. Wystarczyło kilka dni, by fotoreporterzy śledzili każdy krok Kingi. 20-latka została przyłapana na czułych uściskach z chłopakiem i na Dworcu Centralnym w Warszawie.W tych prywatnych sytuacjach Kinga raczej stawia na wygodę.

Publiczne wystąpienia ukazują jej zgoła inny wizerunek. Muszę przyznać, że poważne stylizacje i wyrazisty makijaż dodają jej lat. Ogromny plus za kolorowe garsonki, które przypominają nam o jej młodym wieku. Podczas dzisiejszego zaprzysiężenia, Kinga dotrzymywała towarzystwa ojcu na każdym etapie uroczystości. W Sejmie pojawiła się w zachowawczej, czarnej sukience w literę A ze zdobieniami przypominającymi żabot.

Foto: East News

Czy przyszła pani prawnik i obecna „Pierwsza Córka” będzie równie popularna, jak Aleksandra Kwaśniewska i Kasia Tusk?

Foto: East News
Foto: East News

Tematy:

Nieprawidłowy email