FW w Londynie. Oto pokazy, które zapadły nam w pamięć

Fashion Week w Londynie za nami. Jesienno-zimowe kolekcje na przyszły sezon przedstawiły takie domy mody jak m.in. Alexander McQueen, Christopher Kane, Burberry i Mulberry. Które pokazy najbardziej zapadły nam w pamięć?

Foto: East News

Znamy już jesienno-zimowe propozycje projektantów i popularnych marek zaprezentowanych podczas tygodnia mody w Londynie. Oto pokazy, które urzekły nas najbardziej.

Mulberry

Minimalistyczna scenografia z jednym detalem w postaci wielkiego telebimu, na którym można było zobaczyć maszerujące po wybiegu modelki. Jak podkreślił Johnny Coca, dyrektor kreatywny Mulberry najnowsza kolekcja zainspirowana została ulicznym stylem brytyjskich kobiet. Klasyka połączyła się z rockowymi akcentami i męskim stylem. Nie zabrakło również kobiecości z rockowym pazurem. Półprzezroczyste sukienki Coca zmiksował z ramoneskami i ciężkimi koturnami. Warto również podkreślić, że to pierwsza kolekcja brytyjskiego domu mody, w której pokazane zostały ubrania. Do tej pory prezentowane były tylko i wyłącznie akcesoria.

Foto: East News Mulberry
Foto: East News Mulberry

Burberry

Nie od dziś wiadomo, że dyrektor kreatywny Burberry Christopher Bailey kocha muzykę i wspiera młodych artystów. Często zaprasza na pokazy muzyków, którzy mają okazję pokazać swoją twórczość. Pokaz najnowszej kolekcji rozpoczął się od dźwięków gitary wygrywanych przez Jake Bugga, 21-letniego wokalistę i gitarzystę. W swojej muzyce Bugg łączy country-rocka i blues-folka. Koncertowy pokaz dopełniła kolekcja, w której nie zabrakło płaszczy w kratę, luźnych sukienek w kwiaty, ciężkich militarnych kurtek oraz spodni dzwonów.

Foto: East News Burberry
Foto: East News Burberry

Ashish

Pokaz jesienno-zimowej kolekcji Ashish zdecydowanie wyróżniał się na tle innych. Modelki oprócz ultrakolorowych ubrań miały na sobie wielkie peruki afro w soczystych barwach.

Kolekcja Ashish jest miksem połyskujących tkanin, piór i cekinów, które pojawiły się na kurtkach, bluzkach, spodniach i sukienkach. Całość utrzymana została w kolorach słonecznej żółci, soczystej pomarańczy i słodkiego różu.

Foto: East News Ashish
Foto: East News Ashish

Vivienne Westwood Red Label

Obok pokazów Vivienne Westwood nie można przejść obojętnie. Najnowsza kolekcja utrzymana jest w duchu dotychczasowej twórczości 74-letniej Brytyjki. Nie brakuje odważnych wzorów, kolorów, patchworkowych zestawień, kratki oraz awangardowych wieczorowych sukienek.

Foto: East News Vivienne Westwood
Foto: East News Vivienne Westwood

Tematy:

Nieprawidłowy email