Co zrobić ze zużytymi ubraniami?

Robiąc przegląd swojej szafy, zauważyłaś, że masz w niej pełno ubrań, w których nie chodzisz. Bo zbyt zniszczone, bo ci się nie podobają, lub dana rzecz jest za duża, albo za mała. Takie ubrania zalegają ci w szafie, więc logiczne, że chcesz się ich pozbyć. Nie musisz od razu wyrzucać ich na śmietnik. Zobacz, co możesz zrobić ze zużytymi ubraniami!

Foto: istock

Mam ten problem, iż w mojej szafie znajduje się zbyt duża ilość niepotrzebnych ubrań. Wiele z nich na pewno już nie założę, ale ostatnio pomyślałam, że przecież nie muszę od razu się ich pozbywać. Mogę im podarować drugie życie. Są na to sposoby!

Wyciśnij z ulubionego ciuszka tyle, ile się da

Bluzka, którą uwielbiasz, posiada dziurę i ogólnie nie jest w dobrym stanie, na letniej sukience jest jakaś koszmarna plama, a na zamszowym botkach widnieją zacieki. Na pewno widząc tak zniszczone rzeczy, odkładasz je na dno szafy. Jednak przecież możesz je naprawić. Niech ci się chce! Użyj nitki i igły, zobacz, po jakie preparaty należy sięgnąć, aby wyczyścić sukienkę, bądź zimowe buty. Być może twoje ulubione rzeczy nie będą miały takiego blasku, jak kiedyś, ale za to jeszcze kiedyś je założysz.

Podaruj ubranie

Przejrzyj i odłóż na bok ubrania i dodatki, które są w dobrym stanie, a w nich nie chodzisz. Na pewno podobny rozmiar i gust ma twoja znajoma, koleżanka, koleżanka koleżanki a może twoja siostra. Wyselekcjonowane rzeczy po prostu podaruj, a twoja szafa na pewno zrobi się dużo lżejsza.

Wymień

Od kilku lat popularne w Polsce są tzw. „Swap Party”. To imprezy, które są świetną okazją do pozbycia się niechcianych ubrań i upolowania nowych. Przynieś ciuchy oraz dodatki, oczywiście w dobrym stanie. Być może spódnica, w której nie chodzisz, spodoba się innej dziewczynie. Z kolei za duża na nią marynarka może okazać się idealna dla ciebie!

Foto: istock Co zrobić ze zużytymi ubraniami?

Przerób

Bądź kreatywna i poeksperymentuj. Możesz przecież fantastycznie przerobić daną rzecz. Znoszone jeansy utnij i zrób z nich szorty, z płaszcza długą kamizelkę, szalenie modną w tym sezonie, stare buty ozdób sprejem, a na szarą czapkę naszyj koraliki. Pomysłów jest naprawdę wiele. Jeżeli nie wiesz, jak przerobić daną rzecz, zajrzyj do Internetu. Znajdziesz tam mnóstwo inspiracji. Niech nie ogranicza cię wyobraźnia.

Zmień przeznaczenie ubrania

Twoje jeansy lub bluza są tak znoszone, że nie nadają się, aby wyjść w nich do pracy czy znajomych. Doskonale rozumiem, lecz przecież możesz je nosić w mniej wymagające miejsca. Spraną bluzę załóż na przykład do lasu lub na rower. Inne podniszczone ubrania śmiało możesz wykorzystać do noszenia po domu, na przykład podczas remontu lub sprzątania.

Stare ubrania przerób na ścierki

Potnij stare ubrania i zrób z nich ścierki.  Znoszona, niechciana odzież idealnie sprawdzi się podczas porządków; ścierania kurzy czy mycia podłóg.

Foto: Materiały prasowe Co zrobić ze żużytymi ubraniami?

Przynieś zużyte ubrania do sklepu

Szwedzka sieciówka H&M jakiś czas temu rozpoczęła zbiórkę używanej odzieży. Klienci na całym świecie mogą oddać niechciane ubrania, w zamian za kupon na zakupy. Koncern przyjmuje odzież bez względu na jej stan i producenta. Przyniesione przez ciebie rzeczy zostaną wysłane do najbliższego zakładu przetwarzania, gdzie będą posegregowane i sklasyfikowane. Natomiast ubrania, które zbyt zniszczone, zostaną przeznaczone do recyklingu, a następnie przetworzone na surowce lub nowe produkty. Akja H&M na ma celu zmniejszenie szkodliwego wpływu na środowisko. Zbiórkę używanej odzieży prowadzi również Marks&Spencer. Jak widzisz, pomysłów na zużyte ubrania jest naprawdę sporo. Który wybierzesz?

Tematy:

Nieprawidłowy email