New York Fashion Week: Najciekawsze pokazy jesień-zima 2016/17

Sprawdź, które z pokazów odbywających się w ramach nowojorskiego tygodnia mody wzbudziły nasze szczególne zainteresowanie.

Foto: Getty Images

Za nami kolejny święto mody w Nowym Jorku. W przeciągu tego tygodnia zaprezentowano kolekcje na sezon jesień-zima 2016/17. Oprócz tradycyjnych pokazów, gdzie główną rolę odgrywały prezentowane na wybiegu ubrania, znalazło się kilka perełek, przy których to oprawa wizualna oraz aranżacja widowiska odegrały najważniejszą rolę. Sprawdźcie, które z pokazów znalazły się na naszej liście.

Rodarte jesień-zima 2016/17

Dramatyczne i nieco mroczne stylizacje oraz kontrast bieli i czerwieni, które podkreślone dodatkowo zostały przez światło świetlówek. Taką prezentację swoim fanom zaproponowały siostry Kate i Laura Mulleavy, projektantki Rodarte. Jednak elementem, który przyciągnął naszą największą uwagę, były ozdoby z żywych kwiatów - opaski, wianki, broszki, spinki, ale także kolczyki wykonane z kolorowych storczyków. Przy okazji pokazu obchodzone było 10-lecie istnienia marki.

Foto: East News New York Fashion Week jesień-zima 2016

Puma x Rihanna jesień-zima 2016/17

Elementy gotyku obecne były też w kolekcji Rihanny dla Pumy. Na wybiegu, zamiast tradycyjnej scenografii, pojawił się ciemny las oraz mgła. Inspiracją dla piosenkarki był japoński street style oraz tradycja tego kraju. W swojej kolekcji Fenty Puma Rihanna połączyła kulturalne wpływy Japonii ze wspomnianym przez nas wcześniej gotykiem. Ubrania typu uniseks uzupełniła szeroka gama nowych modeli butów. Na wybiegu, oprócz Rihanny, zobaczyć można było także Gigi i Bellę Hadid.

Foto: East News New York Fashion Week jesień-zima 2016

Tommy Hilfiger jesień-zima 2016/17

Tommy Hilfiger w tym sezonie zabiera nas w nostalgiczną podróż do lat 40. Wątek ten projektant idealnie wymieszał również ze swoją prywatną pasją do morza i podróży. Wnętrza budynku Park Avenue Armory zmienione zostały w pokład parowca, po którym przechadzały się Gigi Hadid (otworzyła i zamknęła pokaz), Hailey Baldwin, Julia Nobis oraz Fei Fei Sun.

Foto: East News New York Fashion Week jesień-zima 2016

Diane von Furstenberg jesień-zima 2016/17

Diane von Furstenberg stawia na zmiany, które mają podbudować kondycję kultowego domu mody. Jedną z nich była organizacja pokazu w siedzibie marki. Aranżacja przestrzeni w garderobę, w której przyjaciółki szykują się do wieczornego wyjścia na miasto, do tego towarzysząca muzyka disco i atmosfera zabawy. To wszystko sprawiło, że pokaz był jednym z przyjemniejszych wydarzeń, z jakiego miałyśmy okazję oglądać relację - babski wieczór w wydaniu Karlie Kloss, Kendall Jenner, Gigi Hadid i Jourdan Dunn.

Foto: East News New York Fashion Week jesień-zima 2016

Marc Jacobs jesień-zima 2016/17

Pokaz genialnego projektanta był ostatnim, najjaśniejszym punktem New York Fashion Week. Wybieg w kształcie koła - nie pierwszy raz w historii pokazów tego Jacobsa. Do tego nieco ekscentryczna i mroczna kolekcja z niebotycznie wysokimi butami na platformie i gotyckim makijażem w rolach głównych. A na wybiegu tylko jedna gwiazd. I tym razem nie chodzi o Kendall Jenner, która również uczestniczyła w prezentacji, ale o Lady Gagę. Piosenkarka w roli modelki to idealne dopełnienie tego widowiska.

Foto: East News Marc Jacobs FW 2016/17

Tematy:

Nieprawidłowy email