Natalia Vodianova. Piękny kopciuszek świata mody

Natalia Vodianova - jej historia jest jak z bajki. Dziewczyna z biednej rosyjskiej rodziny trafia do wielkiego świata mody i zaczyna odnosić sukcesy. Wreszcie staje się jedną z najbardziej pożądanych modelek na świecie. Natalia Vodianova 28 lutego kończy 34 lata. I wciąż jest na modowym szczycie.

Foto: East News / materiały prasowe

Natalia Vodianova wychowała się w rosyjskim mieście Niżny Nowogród. Razem z rodziną żyła bardzo skromnie. Pomagała mamie sprzedawać warzywa i owoce na targu, po to, aby zdobyć pieniądze na leczenie młodszej siostry Oksany, która jest niepełnosprawna.

Foto: East News Natalia Vodianova
Foto: Materiały prasowe Natalia Vodianova z siostrą Oksaną

Kariera modelki sprawiła, że Natalia pomogła rodzinie wydostać się z biedy. Mając kilkanaście lat, zapisała się do lokalnej agencji modelek. Tam została zauważona przez agenta z Paryża, który zaproponował jej pomoc. Warunek był jeden: Natalia musi nauczyć się języka angielskiego w trzy miesiące. Tak też zrobiła. Jako siedemnastolatka podpisała kontrakt z francuską agencją VIVA. Jej delikatna i dziewczęca uroda „baby face” zachwyciła największe domy mody, takie jak Louis Vuitton, Calvin Klein i Gucci.

Foto: Getty Images Natalia Vodianova
Foto: Getty Images Natalia Vodianova

Vodianova nie zachłysnęła się karierą i finansową niezależnością. Pierwsze zarobione pieniądze przeznaczyła na nowy dom dla rodziny i fachową pomoc dla chorej siostry. Uroda Natalii, jej osobowość i historia kopciuszka zwróciły uwagę największych projektantów mody i fotografów. Chodziła po wybiegu u Soni Rykiel, Diora, Chanel, Armaniego czy Christiana Lacroix. Jej twarz pojawiła się w największych kampaniach i okładkach modowych magazynów, takich jak „Vogue”, Harper’s Baazar  i „Elle”.

Foto: Materiały prasowe Natalia Vodianova i Adrien Brody w sesji dla "Vogue'a"
Foto: East News Natalia Vodianova w seksownej sesji

Dopełnieniem historii rodem z bajki było poznanie przyszłego męża- brytyjskiego magnata nieruchomości - Justina Portmana. Para poznała się jednym z przyjęć podczas londyńskiego tygodnia mody. Jak podkreślali w wywiadach: "To była miłość od pierwszego wejrzenia". Pobrali się w 2001 r. Tego samego roku urodził się ich pierwszy syn, Lucas Alexander. W 2002 r. Wodianova i Portman postanowili wziąć ślub w obrządku prawosławnym w rosyjskim Sankt Petersburgu. W 2006 r. przyszło na świat ich drugie dziecko-córka Neva, a rok później, syn Victor.

Foto: Getty Images Natalia Vodianova z rodziną
Foto: Getty Images Natalia Vodianova i Justin Portman

Cała rodzina zamieszkała w londyńskim West Sussex. Natalia i Justin wiedli bajkowe życie. Do czasu. W 2009 r. pojawiły się pierwsze informacje w mediach, jakoby para przechodziła kryzys. Tabloidy co rusz donosiły o rzekomych romansach Natalii. Łączono ją m.in. z rosyjskim reżyserem Andriejem Boltenko. Drogi Vodianowej i Portera z czasem zaczęły się rozchodzić, aż wreszcie małżonkowie postanowili się rozstać. Od 2011 r. pozostają w separacji. Będąc jeszcze mężatką, Natalia poznała Antoine Arnaulta, bajecznie bogatego syna założyciela koncernu LVMH. Na początku odrzucała jego zaloty. Gdy wreszcie spotkała się z nim i bliżej go poznała, postanowiła dać mu szansę. Między nimi wybuchła miłość, a jej owocem jest syn Maxim, który przyszedł na świat na początku maja 2014.

Foto: Getty Images Natalia Vodianova i Antoine Arnault
Foto: Getty Images Natalia Vodianova i Antoine Arnault

Rosyjska piękność ma wszystko. Kochającego partnera, cudowne dzieci i karierę jak z bajki. Mogłaby spocząć na laurach i poświęcić się wychowaniu pociech. Ona jednak nie zamierza zniknąć ze świata mody. W dalszym ciągu, choć rzadziej niż kiedyś bierze udział w modowych projektach. Cztery porody ani trochę nie popsuły jej figury. Vodianova wygląda świeżo i promiennie. Niedawno mogliśmy ją podziwiać w wiosennej kampanii Stelli McCartney oraz oryginalnej sesji dla magazynu "Pop". Natalia wzięła również udział w zdjęciach do najnowszego wydania kalendarza Pirelli, do którego fotografie zrealizowała Annie Leibovitz. Z kolei wiosną tego roku światło dzienne ujrzy album Paolo Roversi "Natalia" z portretami rosyjskiej top modelki.

Foto: Materiały prasowe Stella McCartney

Bycie mamą i modelką nie wystarcza Vodianowej. Blondwłosa piękność od lat jest znana ze swojego zaangażowania w pomoc innym. W 2004 r. założyła fundację "The Naked Heart", która tworzy place zabaw dla niepełnosprawnych dzieci. Na przestrzeni lat fundacja pomogła wielu potrzebującym i pomagać będzie dalej. My z okazji zbliżających się urodzin życzymy Natalii sukcesów i spełnienia na wielu płaszczyznach!

Foto: Getty Images Natalia Vodianova

Tematy:

Nieprawidłowy email