10 najlepszych kostiumów na piaszczystą plażę

Palmy, flamingi, duże kolorowe kosze, espadryle na sznurkowej podeszwie i okulary w pastelowych, półprzezroczystych oprawkach – to rządzą w tym roku na plaży, czy to Krynica, czy Miami.

Foto: istock

Większość z 524 kilometrów naszego wybrzeża to plaże z miękkim, jasnym piaskiem. Nie ustępują urodą egzotycznym destynacjom jak Bali, Dominikana, wyspa Pukhet czy nawet Hawaje. Idealne tło dla tegorocznej plażowej mody. A ta jest pełna egzotycznych wzorów: do jednego koszyka – modne są zarówno te z naturalnej rafii, sizalu czy słomy, jak i z kolorowych pasków plastiku, plecionych niczym wiklina – wrzucono wszystkie ulubione, wakacyjne motywy. Mamy więc palmy, tęczę, rastafariańskę flagę, kwiaty hibiskusa, liście filodendrona monstery i flamingi. Tych wzorów jest dużo, tak dużo, że są nie tylko na ubraniach i kostiumach kąpielowych, ale i okularach, bransoletkach czy butach: patrz płócienne espadryle.

Foto: Materiały prasowe

Espadryle to wschodząca gwiazda tego sezonu. Są zdecydowaną nowością i są supermodne – a najbardziej właśnie w wersji nie jednokolorowej, ale wzorzystej: od marynarskich pasków poczynając, a na zabawnych, niby dziecinnych wzorkach kończąc.

Tego lata na plaży jeśli coś nie jest wzorzyste, to przynajmniej gładkie kolory są zmiksowane niby przypadkiem, zupełnie od czapy – patrz turkusowo-granatowy kostium i do tego znienacka mandarynkowy pasek: jakby owoc wpadł do basenu.

Ma być wesoło, beztrosko, optymistycznie i pastelowo, najlepiej w kolorach owocowych sorbetów. Może czasem wręcz kiczowato, jak na ulicznym straganie obleganym przez kolonistów: dużo plastiku i dużo słodyczy. Plastikowa jest wakacyjna biżuteria i oprawki okularów. To jest zdecydowanie nowy trend i nowe okulary: z przezroczystymi oprawkami, kolorami i konsystencją przywodzącymi na myśl owocowe żelki. W zasadzie, te oprawki nie są z plastiku, ale z jakiś nowych tworzyw uzyskiwanych z celulozy i nylonu. I one często też są w kolorowe wzorki.

Obok plastiku bardzo modna jest też guma: gumowa biżuteria, gumowe sandałki, klapki i kosze. Guma też w pastelowych kolorach oczywiście i też taka niby półprzezroczysta. Jak ktoś nie lubi żelków, to powinien się poważnie zainteresować arbuzami: chodzi dokładnie o taką lekkość i natężenie koloru.

Tematy:

Nieprawidłowy email