Najciekawsze wystawy o modzie tego lata

Wybierasz się na wakacje za granicę? Zobacz nasz przewodnik po najfajniejszych wystawach o modzie tego lata.

Foto: Materiały prasowe

W trakcie wakacyjnej podróży, warto czasem podjechać do dużego miasta, żeby zobaczyć wystawę o modzie. Wybraliśmy dla was 5 najciekawszych ekspozycji tego lata!

Foto: Materiały prasowe Iris Van Herpen AW13 / Courtesy of The Metropolitan Museum of Art

Nowy Jork

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku przygotowało w tym roku równie spektakularną wystawę, jak rok temu (wtedy wielki sukces odniosła wystawa China: Through the Looking Glass). W tym roku w muzeum zobaczymy wystawę mody i nowych technologii. Fashion goes futuristic składa się z ponad 200 obiektów, od tradycyjnych szytych stroi do ubrań drukowanych na drukarce 3D. Zobaczymy projekty m.in. Karla Lagerfelda, Miucci Prady, czy Nicolasa Ghesquiere’a.

Foto: Materiały prasowe Fashion Forward, 3 Centuries of Fashion (1715-2016)

Paryż

Paryskie Musée des Arts Décoratifs, mieszczące się przy Luwrze, z okazji 30. rocznicy przygotowało dużą wystawę prezentującą prawie wszystkie dotychczas zgromadzone projekty. Ubrania pochodzą nawet z XVIII wieku. Zwiedzający wystawę Fashion Forward, 3 Centuries of Fashion (1715-2016) będą mieli okazję przekonać się, jak zmieniała się moda przez ostatnie stulecia.

Foto: East News Undressed, V&A Museum

Londyn

Prestiżowe brytyjskie muzeum w wakacje prezentuje wystawę Undressed: A Brief History of Underwear. Wystawa opowiada historię damskiej i męskiej bielizny i jej ewolucję przez ostatnie wieki. Ponad 200 różnych obiektów ukazuje innowacyjne rozwiązania i stopniowe wprowadzanie luksusowych elementów (jak na przykład kryształki w bieliźnie Victoria’s Secret). Na wystawie zobaczymy projekty m.in. Stelli McCartney, Paula Smitha, czy Rigby&Peller.

Foto: Materiały prasowe Salvatore Ferragamo

Florencja

Włosi w te wakacje badają historię związków mody ze sztuką. We florenckim muzeum Salvatore Ferragamo otwarto wystawę Across Art and Fashion, która ma odpowiadać na pytanie: Czy moda jest sztuką? Ekspozycja analizuje inspiracje projektanta Salvatore Ferragamo przed laty, nawiązując jednocześnie do jego najbardziej znanych projektów, jak szpilki Tirassegno. Znalazły się na niej również projekty m.in. Elsy Schiaparelli i Issey Miyake.

Foto: Materiały prasowe Carolin Herrera/SCAD

Savannah

W amerykańskim stanie Georgia otwarto wystawę retrospektywną Caroliny Herrery. W muzeum SCAD FASH można zobaczyć najpiękniejsze projekty Herrery, począwszy od 1981, aż do dziś. Na wystawie Refined Irreverence zgromadzono ponad 75 eksponatów ukazujących niebywałą pracę, jaką projektantka włożyła w swoje projekty i własny dom mody. Dużą część ekspozycji zajmują jej projekty sukni ślubnych dla m.in. Taylor Swift, Lady Gagi, czy Michelle Obamy.

Tematy:

Nieprawidłowy email