Modelki, których kariera rozpoczęła się od sportu

Czy wiedzieliście, że te modelki swoje życie zawodowe wiązały ze sportem, a kariera w branży mody przyszła w najmniej oczekiwanym momencie? Sprawdźcie, o kogo chodzi.

Foto: Zdjęcia własne VU MAG

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że to właśnie modeling jest trampoliną do sławy. Bardzo często jest tak w przypadku aktorek lub aktorów, którzy światła fleszy skierowali na siebie, występując w kampaniach reklamowych lub też w sesjach. Tak było między innymi w przypadku Charlize Theron, Jennifer Lawrence, Angeliny Jolie, Brada Pitta, czy też Ashtona Kutchera. Jak się okazuje, są też przypadki, kiedy to młode dziewczyny wyłowione zostają na kortach tenisowych, konkursach tańca, czy też lodowiskach. Poznajcie sześć dziewczyn, które swoje kariery wiązały ze sportem, a teraz królują na wybiegach.

Elsa Hosk

Foto: Getty Images GettyImages-520639462

Aniołek Victoria’s Secret, Elsa Hosk, zanim zaczęła pojawiać się na wybiegach, była zawodową koszykarką. Jej występy w szwedzkiej lidze były na tyle dobre, że wiązała z nimi przyszłość, jednak niestety nie były na tyle lukratywne, aby się utrzymać. Dlatego też postanowiła przeprowadzić się do USA. Jednak z planów zawodowych nic nie wyszło, Elsa postanowiła skupić się na modelingu.

Gigi i Bella Hadid

Foto: Getty Images GettyImages-491912358

Jak się okazuje, najpopularniejsze obecnie siostry w USA, niekoniecznie planowały wiązać swoją przyszłość z modelingiem. Udziały w kampaniach i sesjach były tylko zabawą, a Bella i Gigi skupiały się na co dzień na treningach jeździeckich. Zawodowo trenowały jeździectwo i z sukcesem brały udział w konkursach. Do tego stopnia, że Bella planowała swój start na najbliższej Olimpiadzie.

Doutzen Kroes

Foto: Getty Images GettyImages-479576974

Aż trudno w to uwierzyć, ale holenderska modelka Doutzen Kroes była kiedyś zawodową łyżwiarką i to z sukcesami. Aniołek Victoria’s Secret jako nastolatka trenowała łyżwiarstwo szybkie i w swojej karierze zdobyła nawet tytuł mistrzowski.

Ulrikke Høyer

Najświeższą gwiazdą wybiegów, która zwróciła swoją uwagę właśnie przez dokonanie sportowe, jest Ulrikke Høyer - nowa ulubienica Nicolasa Ghesquiere'a, dyrektora kreatywnego Louis Vuitton. Ulrikke, która pojawiła się na wybiegu na ostatnim pokazie marki, jest zawodową tenisistką.

Karlie Kloss

Foto: Getty Images GettyImages-520691720

Amerykańska modelka z nogami do nieba, tańczy w balecie. Swoją przygodę ze sceną traktowała na tyle poważnie, że w 2002 roku rozpoczęła naukę w jednej z szkół baletowych w Chicago. I nie da się nie zauważyć, że efekty jej treningów są największym atutem jej sylwetki, co daje jej ogromną przewagę na...wybiegu.

Tematy:

Nieprawidłowy email